Działacze pomorskiej PO łagodzą wewnętrzne tarcia

  Działacze pomorskiej PO łagodzą wewnętrzne tarcia

  Artur S. Górski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zarząd Krajowy PO, który miał wczoraj przymierzyć się do ułożenia "szpicy" list wyborczych w regionach, został przełożony wstępnie na środowy późny wieczór.
  Do Sejmu z Gdyni, jako lider listy PO w okręgu, wybiera się poseł Tadeusz Aziewicz.

  Do Sejmu z Gdyni, jako lider listy PO w okręgu, wybiera się poseł Tadeusz Aziewicz. ©Fot. Grzegorz Mehring

  Po tym, jak typowany w mediach na gdańską "jedynkę" Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze, zdementował wieści o swoich parlamentarnych planach, zdaniem części pomorskich działaczy PO, na czele listy w okręgu gdańskim powinien znaleźć się prezydencki minister Sławomir Nowak.

  - Byłoby to poważne wzmocnienie listy Platformy - uważa Agnieszka Pomaska, posłanka PO i zastępca sekretarza generalnego partii. Jednak Nowak nie złożył oficjalnej deklaracji.

  - Nie ma presji, więc wszystko w swoim czasie. Muszę szerzej patrzeć na polityczny obraz. Przed nami jeszcze w tej kadencji wiele do zrobienia - mówi Nowak.

  Szef pomorskiej PO zapewniał nas, że "przy układaniu list wyborczych nie będzie napięć".
  - Spokojnie wypracujemy kształt list. Być może sięgniemy też po osoby, które okażą się niespodziankami - dodaje enigmatycznie posłanka Pomaska.

  Czy parcie na układanie list oznacza plan przyspieszonych wyborów i "ucieczkę do przodu" słabnącej w sondażach Platformy? Pomorscy działacze uspokajają: PO nie kalkuluje wcześniejszych wyborów.

  - To pierwsze przymiarki do układu na listach. Zastanowimy się nad nimi za kilka tygodni w regionie. Wywodzimy się z różnych geograficznie i politycznie środowisk, działają ludzkie ambicje. Nie miejsce na liście wyborczej decyduje o wyniku wyborów, ale ocena pracy dokonana przez wyborców - mówi Sławomir Neumann, poseł PO ze Starogardu Gd., często obecny w mediach, rywalizujący o popularność z Nowakiem.

  Do Sejmu z Gdyni, jako lider listy PO w okręgu, wybiera się poseł Tadeusz Aziewicz. On też tonuje znaczenie sporów wewnątrz partii. - Jestem spokojny o jedność partii. Czuję za sobą poparcie gdyńskiej Platformy - przekonuje Aziewicz.

  Więcej czytaj w środowym papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i niech układają,ich sprawa.

   jj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Dobrze,że zajmują się tym regiony. Szkoda,że nie są to jeszcze listy do sejmowych okręgów jednomandatowych,na razie tylko JOW-y do senatu.
   Gorzej w partiach,gdzie o liście decyduje szef.Ci...rozwiń całość

   Dobrze,że zajmują się tym regiony. Szkoda,że nie są to jeszcze listy do sejmowych okręgów jednomandatowych,na razie tylko JOW-y do senatu.
   Gorzej w partiach,gdzie o liście decyduje szef.Ci powinni byli zacząć zaraz po wyborach samorządowych,bez przepychanek,awantur i urażonych ambicji się nie obejdzie.Oj,będzie PJN miał żniwa!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kraj bankrutuje

   cep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   a PeOwcy ukladaja listy zenada a redakcje przyklaskuja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak wielu jest aby zastapic zdzicha , rycha i zbycha

   kartofelPOmrocznej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   a kto zastapi tuska i kaczynskiego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oby sie nawzajem polikwidowali

   kartofelPOmrocznej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   łacznie z kaczynskimi i to przed wyborami - wystarczy 30-lat orania kraju przez formację RS AWS

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zamieszanie

   nie członek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Nic już PO i Tuskowi nie pomorze . Mam taką nadzieję , i głębokie przekonanie , że to już zmierzch ich straszliwych rządów . Lepiej niech się zajmą orlikami chociaż ostatnio mówili w telewizji ,...rozwiń całość

   Nic już PO i Tuskowi nie pomorze . Mam taką nadzieję , i głębokie przekonanie , że to już zmierzch ich straszliwych rządów . Lepiej niech się zajmą orlikami chociaż ostatnio mówili w telewizji , że to był pomysł PiS .Ciekawe czy są w stanie przyjąć tą prawdę . Co do struktur PO w Polsce i w Trójmieście to czekam , kiedy się ten kolos na glinianych nogach przewróci i już nigdy nie podniesie .zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo