POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Caritas ogłasza konkurs dla rodzin. Porcelanowy zestaw...

  Caritas ogłasza konkurs dla rodzin. Porcelanowy zestaw obiadowy za świąteczną opowieść

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Caritas Archidiecezji Gdańskiej ogłasza konkurs literacki pod hasłem: "Rodzinna opowieść wigilijna". Wystarczy napisać ciekawe opowiadanie bądź wiersz, najlepiej o tematyce świątecznej. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni zestawami porcelany stołowej.
  Caritas ogłasza konkurs dla rodzin. Porcelanowy zestaw obiadowy za świąteczną opowieść
  - Zestaw stołowy to jest coś, co zdobi stół. Pomyśleliśmy, że dzięki nim rodziny będą mogły jeszcze uroczyściej spędzać wszelakie święta. Zależy nam też na budowaniu godności i tożsamości rodziny - tłumaczy ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

  Przed kilkoma miesiącami Caritas zachęcał rodziny wielodzietne do udziału w konkursie, w którym można było wygrać pralki. Tym razem do wygrania jest 60 zestawów porcelany stołowej. Są to 12-osobowe komplety obiadowe i kawowe.

  Co trzeba zrobić? Opisać wydarzenie, które do dziś wspominają członkowie rodziny - może być zabawne, a może być też takie, które dało sporą nauczkę krewnym.


  - Pracę można napisać w dowolnej formie. Może to być opowiadanie, ale też wiersz bądź list. Uważamy, że każdy tekst ma swoją wartość - zarówno ten napisany przez dorosłego, jak i ten napisany przez dziecko - zaznacza ks. Steć.

  Prace będzie oceniać specjalna komisja konkursowa, w skład której wejdzie m.in. znany powieściopisarz Stefan Chwin, a także nasza redakcyjna koleżanka - Dorota Abramowicz.

  Opiniować będą m.in. przesłanie wigilijne, indywidualność i oryginalność ujęcia tematu, a także walory artystyczne. Dobrze, jeśli praca będzie promowała przy okazji wielodzietność i celebrowanie wspólnych spotkań.

  W konkursie mogą wziąć udział rodziny, które liczą co najmniej pięcioro dzieci i mieszkają na terenie archidiecezji gdańskiej.
  Pracę konkursową należy dostarczyć osobiście (do 28 listopada) lub listownie (do 30 listopada) do centrali Caritas Archidiecezji Gdańskiej, przy al. Niepodległości 778, 81-805 Sopot.

  k.grzenkowska@prasa.gda.pl

  Cały artykuł na ten temat przeczytasz w papierowym, piątkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 7.11.2014 r. albo kupując e-wydanie gazety

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama