Menu Region

W Człuchowie złodzieje okradli kolejne mieszkania, wchodząc...

W Człuchowie złodzieje okradli kolejne mieszkania, wchodząc przez balkon

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Beata Gliwka

Prześlij Drukuj
W Człuchowie jednego dnia złodzieje okradli dwa mieszkania na parterze, dostając się do nich przez balkon. Ich łupem padły laptopy i złota biżuteria.
Pierwsze zgłoszenie policjanci przyjęli od mieszkanki os. Sikorskiego. Do włamania doszło w mieszkaniu na parterze. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy dostali się do mieszkania przez okno balkonowe. Ukradli laptopa i złotą biżuterię o łącznej wartości prawie 3 tys. zł.

Do drugiej kradzieży doszło na os. Witosa, również w mieszkaniu na parterze. Skradziony został laptop i złota biżuteria.
Straty właścicielka oszacowała na ponad 3 tys. zł.
 Policjanci ustalili, że w obu przypadkach sprawcy działali w taki sam sposób.


- Włamali się do mieszkania przez okna balkonowe. Prawdopodobnie wcześniej wypatrzyli sobie mieszkania na parterze - mówi asp. Alicja Ceitel, oficer prasowy KPP w Człuchowie. - Wybierają domy lub mieszkania w blokach, których balkony skierowane są na otwartą przestrzeń i nie sąsiadują z żadnym innym budynkiem.


Już w grudniu ub. roku na terenie Człuchowa doszło do kilku podobnych włamań do domów jednorodzinnych i mieszkania na os. Piastowskim. Policjanci apelują o zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa i zgłaszanie wszelkich niepokojących przypadków. Każdy sygnał natychmiast zostanie sprawdzony.
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama