SPECJALNE WYDANIE PLUS.DZIENNIKBALTYCKI.PL
  Kup prenumeratę cyfrową i czytaj więcej o najważniejszych wydarzeniach w regionie!

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Rozwiń

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Czy można było przewidzieć tragedię i jak działa system ostrzegania? W starostwie nie przesłano dalej alertów, bo było po godz. 15. Do tego obraz po kataklizmie. Mamy dla Was zdjęcia i wideo.

  Jachty Sunreef 156 Ultimate zbudowany w Gdańsku doceniony...

  Jachty Sunreef 156 Ultimate zbudowany w Gdańsku doceniony przez chiński magazyn

  Jacek Sieński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jachty Sunreef 156 Ultimate zbudowany w Gdańsku doceniony przez chiński magazyn

  ©materiały prasowe

  Żaglowy katamaran z gdańskiej stoczni Sunreef bije rekordy popularności nie tylko w Europie, ale także w bardziej egzotycznych krajach azjatyckich.
  Jachty Sunreef 156 Ultimate zbudowany w Gdańsku doceniony przez chiński magazyn

  ©materiały prasowe

  Komfortowy katamaran modelu Sunreef 156 Ultimate, zaprojektowany i zbudowany w stoczni Sunreef Yachts w Gdańsku, uznano za najlepszy jacht żaglowy 2014 roku w chińskiej edycji magazynu "Robb Report".

  Gdańska stocznia jachtowa, specjalizująca się w budowaniu luksusowych katamaranów żaglowych i motorowych, jest obecna na chińskim rynku od roku 2010, gdy sprzedano na nim pierwszy jacht - katamaran modelu Sunreef 62.

  Karolina Paszkiewicz, rzecznik prasowy Sunreef Yachts, przekazała, że magazyn "Robb Report" prezentuje i promuje produkty luksusowe, wyróżniające się najwyższą jakością. Ogłaszany co roku przez ten magazyn plebiscyt "Best of the Best" obejmuje takie kategorie jak samochody, jachty, samoloty, zegarki, biżuteria, nieruchomości, podróże i moda. Cieszy się on dużym zainteresowaniem i uznaniem nabywców dóbr luksusowych z całego świata.

  Nagroda "Best of the Best" jest już trzecim wyróżnieniem przyznanym w Chinach gdańskiej stoczni od zeszłego roku. Podczas targów Shenzhen International Boat Show 2013 uhonorowano ją nagrodą za najbardziej spektakularne wejście na rynek chiński. Natomiast w maju tego roku "Asia Pacific Boating Magazine" wyróżnił katamaran modelu 70 Sunreef Damrak II w kategorii najlepszy czarterowany jacht w Azji.

  Nagrodzony ostatnio w Chinach katamaran Sunreef 156 Ultimatae ma długość 47,5 m, a całkowita powierzchnia pomieszczeń i pokładów wynosi aż 841 m kw. Załoga jachtu składa się z 8 osób.
  Dla armatora i pasażerów przeznaczono 12 miejsc w kabinach z sanitariatami. W obszernym salonie o powierzchni 255 mkw. mieści się jadalnia z 12 miejscami przy stole i segment wypoczynkowy z barem.

  Katamarany różnych modeli ze stoczni Sunreef trafiają do krajów zachodnioeuropejskich, na Bliski i Daleki Wschód oraz do obu Ameryk. Zyskują one coraz większą popularność. Każdy z jachtów projektowany jest, a potem budowany i wyposażany zgodnie z wymogami oraz życzeniami zamawiającego.
  Klienci cenią jakość ich wykonania, ekskluzywność oraz przestronność pomieszczeń i pokładów, jakiej nie mogą zapewnić jachty jednokadłubowe podobnej długości.
  Promowaniu katamaranów służy działalność przedstawicielstw stoczni Sunreef w różnych krajach i jej udział w międzynarodowych imprezach handlowych.

  Od ubiegłego roku ma ona swoje biuro handlowe w Szanghaju. Jest to trzecie zagraniczne przedstawicielstwo stoczni, po biurach w Fort Lauderdale, w Stanach Zjednoczonych i Bahrajnie. W tym roku stocznia Sunreef uczestniczyła w targach branży nautycznej w Kuwejcie, Dubaju, Singapurze, Hajnanie w Chinach, Moskwie, Cannes, Monako i Fort Lauderdale na Florydzie. Ze względu na rosnące zainteresowanie katamaranami Sunreef w rejonie Zatoki Perskiej od 11 do 15 listopada stocznia weźmie udział w Qatar International Boat Show. W Katarze zaprezentowany będzie katamaran motorowy modelu 70 Sunreef Power Damrak II o długości ponad 21 metrów.

  Jest to luksusowo wyposażony jacht, mający opływowe kształty kadłuba i nadbudów-ek oraz charakteryzujący się dużą statecznością i niskim zużyciem paliwa. W przyszłym roku stocznia planuje rozpocząć działalność promocyjną na rynku australijskim, uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach i targach nautycznych.

  - W tym roku zwodowaliśmy już siedem jachtów żaglowych i motorowych - mówi Karolina Paszkiewicz. - Na początku grudnia na wodę opuszczony zostanie prototypowy katamaran żaglowy modelu Sunreef 74. Będzie to dla nas ważne wydarzenie, bowiem jacht ten jest pierwszym z linii katamaranów wprowadzonym do oferty stoczni i zaprezentowanym we wrześniu. Obecnie trwa budowa drugiego takiego jachtu. W przyszłym roku stocznia planuje rozpoczęcie działań promocyjnych na rynku australijskim poprzez udział w najważniejszych wydarzeniach nautycznych.

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama