POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Tadeusz Zdunek nie składa broni. GKŻ Wybrzeże Gdańsk chce...

  Tadeusz Zdunek nie składa broni. GKŻ Wybrzeże Gdańsk chce jeździć w II lidze

  Janusz Woźniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże chce w sezonie 2015 zgłosić drużynę do II ligi. Prezes Tadeusz Zdunek jest przekonany, że to realny plan.
  Tadeusz Zdunek

  Tadeusz Zdunek ©Przemek Świderski/Polskapresse

  Cofnięcie licencji na starty drużyny GKS Wybrzeża SA. w sezonie 2015 we wszystkich ligach żużlowych - podobno bez możliwości odwołania od tej decyzji Polskiego Związku Motorowego - nie zniechęca prezesa stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże Tadeusza Zdunka.

  - Na pewno wystartujemy od nowego sezonu w II lidze - twierdzi z przekonaniem.

  Zdunek jest po pierwszych rozmowach w PZMocie. Na piśmie poprosił o wyznaczenie warunków startu zespołu w II lidze. Jednocześnie prowadzi rozmowy z zawodnikami, którym Wybrzeże jest winne pieniądze. Nie tylko za ten sezon, ale i poprzednie. To w sumie ponad 3 miliony złotych.

  - Proponujemy redukcję tych długów i omawiamy warunki spłaty pozostałych kwot. Chcemy być uczciwi wobec zawodników - podkreśla Zdunek.

  Jeżeli Wybrzeże pojedzie w II lidze, to trenerem drużyny będzie zapewnie Grzegorz Dzikowski. Wprawdzie kilka tygodni temu cieszył się jako szkoleniowiec z awansu Ostrovii Ostrów do I ligi, ale… jego miejsce w tym klubie ma zająć trener kadry narodowej Marek Cieślak. Dzikowski, na co dzień pracownik w firmie Zdunka, pozostanie więc wolnym trenerem i trudno przypuszczać, aby mógł odmówić propozycji powrotu do pracy szkoleniowej w Gdańsku.

  A kogo miałby trenować? Ważne kontrakty ma trzech młodzieżowców, z których tylko Dominik Kossakowski ma ligowe doświadczenie. Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem może być w zespole Renat Gafurow. Ma za sobą siedem lat startów w Wybrzeżu i podobno gotowy jest pozostać nad morzem. Aktualnie przebywa w domu w Rosji i leczy kontuzję, której nabawił się w finałowym meczu ligi niemieckiej.

  - Na szczęście nie sprawdziły się pierwsze prognozy o konieczności operacji uszkodzonego w trakcie upadku barku. Skończyło się na nastawieniu, usztywniających bark opatrunkach i rehabilitacji, którą właśnie przechodzę - mówił "Dziennikowi Bałtyckiemu" Gafurow. - Jestem w kontakcie z gdańskim klubem, chociaż brakuje mi takich najświeższych informacji. Nie wykluczam startów w Wybrzeżu w II lidze. Będę w Gdańsku 16 listopada, spotkam się z panem Zdunkiem i pewnie będziemy o tym rozmawiać. Podobnie jak o spłacie zadłużenia za miniony sezon. Problem polega na tym, że decyzje o tym, czy gdańszczanie wystartują w nowym sezonie w II lidze muszą zapaść szybko, bo ja muszę także szukać alternatywnych rozwiązań, a pojawiły się już pewne propozycje z innych klubów - zakończył Gafurow.

  Drugim seniorem Wybrzeża w nowy sezonie będzie pewnie student AWFiS Marcel Szymko. O ile nie wypalił się jego entuzjazm do ścigania na żużlu.

  - Entuzjazm pozostał. Rok startów w ekstralidze sporo mnie nauczył. Nabrałem doświadczenia - mówi Szymko. Także tego typu, że sam entuzjazm - jak nie ma pieniędzy na sprzęt i jego naprawy - to stanowczo za mało na zbliżoną, chociaż do równorzędnej, rywalizację na torze. Jestem oczywiście na liście dłużników Wybrzeża. W trakcie sezonu wypłacono mi ok. 10 procent wpisanych do kontraktu pieniędzy. Od wypłaty pozostałych należałoby zacząć rozmowy przed nowym sezonem. Jestem przekonany, że mając odpowiedni sprzęt w II lidze mogę przywozić w meczu dwucyfrowe zdobycze punktowe - kończy optymistycznie żużlowiec.

  Szukasz więcej sportowych emocji?

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama