Karolina Winkowska mistrzynią świata w kitesurfingu!

  Karolina Winkowska mistrzynią świata w kitesurfingu!

  (stan)

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Karolina Winkowska już zapewniła sobie tytuł mistrzyni świata freestyle 2014 w kitesurfingu, choć Puchar PKRA World Tour w Hainan w Chinach wciąż trwa. Ostatnie zawody nie będą miały jednak już żadnego znaczenia na końcową klasyfikację Polki. W środę mają się odbyć ostatnie zawody w Chinach, które we wtorek zostały przerwane ze względu na słaby wiatr.
  Karolina Winkowska mistrzynią świata w kitesurfingu!

  ©Ford Kite Cup

  PKRA uznała orzeczenie International Kitesurfing Associacion (IKA) i tym samym Karolina Winkowska zwyciężyła w klasyfikacji ogólnej Pucharu PKRA i drugi raz w swojej karierze sięgnęła po mistrzostwo świata. Poprzednio zwyciężyła w 2013 roku, a w roku ubiegłym sięgnęła po wicemistrzostwo świata.

  Decyzją PKRA i orzeczeniem IKA Karolina i Hiszpanka Gisela Pulido zajęły wspólnie 1 miejsce w Pingtan Kiteboarding World Cup 2014. Hiszpanka odmówiła uczestniczenia w super finale wykręcając się rzekomą kontuzją. Normalnie w takiej sytuacji zawodnik walczy do końca, albo z żalem ale poddaje się walkowerem. PKRA i Sami Gali w niejasnych okolicznościach podjęła jednak bardzo kontrowersyjną decyzję o przełożeniu super finału na inną lokalizację i inny turniej.
  To z kolei spotkało się z powszechną dezaprobatą środowiska kitesurfingowego jako niedopuszczalny precedens. Ostatecznie IKA, która nadzoruje m.in. przestrzeganie międzynarodowych standartów w zawodach kitesurfingowych, orzekła o dwóch pierwszych miejscach dla obu zawodniczek. Rezultatem tej decyzji jest mistrzostwo świata dla Winkowskiej.

  - Tak, oficjalne jestem mistrzynią świata 2014 we freestyle! Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, zwłaszcza kibicom, którzy w ostatnim czasie tak mocno zagrzewali mnie do walki. Z całego serca dziękuję. Jupiii! - cieszyła się Karolina.

  Szukasz więcej sportowych emocji?

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  2015 ?

  raaaazzz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Poprzednio zwyciężyła w 2013 roku, a w roku ubiegłym sięgnęła po wicemistrzostwo świata.

  to który teraz rok mamy ? :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo