POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Grzegorz Kwiatkowski: Premiera nowej płyty grupy Trupa Trupa...

  Grzegorz Kwiatkowski: Premiera nowej płyty grupy Trupa Trupa w przyszłym roku [ROZMOWA]

  rozm. Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Z Grzegorzem Kwiatkowskim, muzykiem, poetą, współtwórcą trójmiejskiej grupy Trupa Trupa, rozmawia Tomasz Rozwadowski.
  W muzyce szukałem na pewno czegoś, czego szukałem również w poezji. Wiem na pewno, że za te poszukiwania odpowiada ADHD i niestępione ego - wyznaje

  W muzyce szukałem na pewno czegoś, czego szukałem również w poezji. Wiem na pewno, że za te poszukiwania odpowiada ADHD i niestępione ego - wyznaje Grzegorz Kwiatkowski ©Rafał Wojczal

  Wasz koncert podczas Soundrive Festivalu pokazał, że od poprzedniego albumu zrobiliście duży skok do przodu. Jak to się stało?
  Rzeczywiście na tym koncercie zaprezentowaliśmy wyłącznie materiał, który znajdzie się na naszej trzeciej płycie. Miło, że tak sądzisz. Podobnie dobry medialny oddźwięk mieliśmy po prezentacji naszej wcześniejszej płyty "++" na OFF Festivalu. Bierzemy to za dobry sygnał i dobrą monetę. Mówię tutaj tylko za siebie, ale wydaje mi się, że wszystkim nam w zespole najbardziej podoba się ten nowy materiał. Jak to się stało? Myślę, że to kwestia zgrania się. Kwestia dotarcia. Zresztą dla kogoś innego ten przyszły album może być krokiem do tyłu.
  W każdym razie już weszliśmy do studia Dickie Dreams i rozpoczęliśmy rejestrację. Producentami albumu są Michał Kupicz i Adam Witkowski. Teraz wszystko zależy od tego, jak to nam się zarejestruje. Oby nie było zbyt wielu awarii i obyśmy przeszli spokojnie przez ten proces. Premiera płyty odbędzie się już niedługo, w nowym roku, w lutym albo w marcu.

  Jako bardzo młody człowiek zdobyłeś rozgłos poetycki. Czego młody poeta szukał w muzyce gitarowej?

  Na pewno rozgłos to za wiele powiedziane, ale rzeczywiście od 2008 roku regularnie wydaję książki i nie mam zamiaru z tego rezygnować. Wręcz przeciwnie. A w muzyce szukałem na pewno czegoś, czego szukałem również w poezji, bo i jedno, i drugie jest do siebie dość podobne. Ale nie wiem, czym to jest dokładnie. Chociaż wiem na pewno, że za te poszukiwania odpowiada ADHD i niestępione ego.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama