Gdynia: 1 lutego pójdziemy tunelem pod ul. Władysława IV

  Gdynia: 1 lutego pójdziemy tunelem pod ul. Władysława IV

  Patryk Szczerba

  Aktualizacja:

  Tunel przy ul. Władysława IV w Gdyni jest już gotowy

  Tunel przy ul. Władysława IV w Gdyni jest już gotowy ©Patryk Szczerba

  Od wtorku 1 lutego mieszkańcy Gdyni będą mogli korzystać z podziemnego przejścia pod ul. Władysława IV. - W tunelu nie będzie żadnej formy handlu obnośnego - zapowiada Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.
  Tunel przy ul. Władysława IV w Gdyni jest już gotowy

  Tunel przy ul. Władysława IV w Gdyni jest już gotowy ©Patryk Szczerba

  Tunel przy ul. Władysława IV już niedługo zapełni się przechodniami. Wciąż niedostępne podziemne przejście przeszkadzało w płynnej jeździe ul. Władysława IV. Powodem jest prowizoryczna zebra dla pieszych, gdzie przez sygnalizację świetlną, w godzinach szczytu, tworzył się zator.

  - Nie dopisywała pogoda, która krzyżowała nasze plany. Nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji, że ze względu na wyścig z czasem prace zostaną źle wykonane i ucierpiałaby jakość inwestycji - mówił Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.


  Teraz problemy zarówno pieszych, jak i kierowców, mają zniknąć. Wiadomo już, że tunel będzie monitorowany i odpowiednio oświetlony, tak by nie padł on ofiarą wandali, którzy sąsiednie przejście upodobali sobie w szczególny sposób. Na pewno w przejściu nie da się nic kupić.

  - W tym miejscu nie przewidujemy handlu obnośnego. Przechodnie nie powinni się w nim zatrzymywać, tylko jak najszybciej kierować się na powierzchnię. Nie wykluczamy, że dopuścimy handel pod drugim przejściem pod ul. Świętojańską, jednak na razie również tam boksów ani straganów nie będzie - deklaruje wiceprezydent Gdyni.

  W jak najszybszym czasie ma również zostać skoordynowana sygnalizacja świetlna, która teraz, zdaniem kierowców, utrudnia jazdę. Na tunel pod ul. Świętojańską przyjdzie jeszcze trochę poczekać. 8 marca to ostateczny termin oddania inwestycji i do tego momentu wszystkie prace muszą być zakończone.

  Przypomnijmy, że prace przy przebudowie węzła św. Maksymiliana pochłonęły 60 milionów złotych, z czego 48 procent pokryła dotacja z Unii Europejskiej. Pozostałe 30 milionów złotych wyłożyło miasto. Tunel dla pieszych, który poprowadzi ze stacji SKM do skweru Plymouth po modernizacji będzie miał długość stu metrów. W ciągu godziny będzie mogło w ciągu godziny przejechać węzłem 5200 samochodów.

  Modernizacja jednego z najbardziej newralgicznych miejsc w Gdyni trwa od listopada 2009 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama