POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Gdańsk: W klubie B90 zagrał norweski blackmetalowy Mayhem....

  Gdańsk: W klubie B90 zagrał norweski blackmetalowy Mayhem. Protestów nie było [ZDJĘCIA]

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Koncert zespołu Mayhem odbył się w klubie B90.
  1/10
  przejdź do galerii

  Koncert zespołu Mayhem odbył się w klubie B90. ©Tomasz Bołt

  Mayhem na estradzie robi dość operetkowe wrażenie, jednak w 30-letniej historii tego zespołu znajdziemy morderstwo, samobójstwo i podpalenia kościołów. Norweski zespół wystąpił w niedzielę w klubie B90.
  Niespełna przed miesiącem w klubie B90 odbył się koncert gdańskiego blackmetalowego Behemotha. Występ miał być storpedowany przez masową pikietę złożoną z katolickich aktywistów i solidarnościowych związkowców. Pod klub przyszła tylko garstka protestujących i koncert odbył się bez zakłóceń.

  W minioną niedzielę w B90 wystąpił legendarny norweski Mayhem, należący do pionierów ekstremalnego metalu.Mało który z zespołów ma w swojej historii morderstwo popełnione przez jednego z muzyków na drugim, samobójstwo oraz podpalenia kościołów.


  To, co zaprezentował Mayhem w Gdańsku, było zaledwie słodkim nawiązaniem do dawnych czasów. Tylko wokalista i mistrz ceremonii, pochodzący z Węgier, Atilla Csihar, był ucharakteryzowany na zombie w kardynalskim płaszczu, w jednej dłoni trzymające czaszkę, w drugiej mikrofon ozdobiony odwróconym krzyżem z piszczeli. W dalszej części koncertu jego ręce oplątał dodatkowo dekoracyjny stryczek. To była operetkowa strona występu, ale energia grania była rzeczywiście z piekła rodem. Mayhem zagrał bardzo głośno, bardzo brutalnie, bardzo precyzyjnie.

  t.rozwadowski@prasa.gda.pl

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ech

   Szczera Violetta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Cóż, pan redaktor najwidoczniej nie zna się na muzyce (i na pisaniu recenzji), skoro w relacji z koncertu ok. 10 linijek tekstu poświęcił wstępowi, a jedną na ogólny opis muzyki, która była główną...rozwiń całość

   Cóż, pan redaktor najwidoczniej nie zna się na muzyce (i na pisaniu recenzji), skoro w relacji z koncertu ok. 10 linijek tekstu poświęcił wstępowi, a jedną na ogólny opis muzyki, która była główną atrakcją koncertu. zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   przez nieuwagę

   kol.Wikary

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   koleżanki i koledzy z kurii gdańskiej zapomnieli zaprotestować

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama