Arka Gdynia lepsza od Chrobrego Głogów po golu Bartosza Ławy [ZDJĘCIA]

Tomasz Bołt/Polskapresse
Arka Gdynia wygrała z Chrobrym Głogów 1:0 (0:0) w meczu pierwszej ligi piłkarskiej. To drugie z rzędu zwycięstwo żółto-niebieskich w tym sezonie na własnym stadionie.

Piłkarze Arki przystąpili zdeterminowani do meczu z Chrobrym. Koniecznie chcieli wygrać i wreszcie odbić się z dolnych rejonów ligowej tabeli. Goście z Głogowa wyraźnie chcieli zdobyć chociaż jeden punkt i od samego początku wyszli z nastawieniem defensywnym i poważniej nie zagrozili bramce żółto-niebieskich. Arka chciała, ale za wiele jej w pierwszej połowie nie wychodziło. Ataki były przeprowadzane zbyt nerwowo i chaotycznie. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego mieli jednak dobre szanse do objęcia prowadzenia, ale zabrakło skutecznego wykończenia. Precyzji brakowało Grzegorzowi Lechowi, a w 9 minucie Michał Szubert przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

W drugiej połowie gra Arki wcale lepiej nie wyglądała. Strzeliła za to bramkę i to na wagę trzech punktów. Po rzucie rożnym do odbitej piłki doskoczył Bartosz Ława i strzałem zza pola karnego umieścił futbolówkę w bramce. Żółto-niebiescy jednak wcale nie musieli wygrać tego spotkania. W końcówce Chrobry nie miał już nic do stracenia i odważniej zaatakował i w 86 minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale Arkę uratował Marcin Warcholak wybijając piłkę zmierzającą do bramki.