Z myślą o przedsiębiorcach

  Z myślą o przedsiębiorcach

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Z myślą o przedsiębiorcach
  Jeden z flagowych projektów tej kadencji jakim był Kościerski Inkubator Przedsiębiorczości został zakończony. Obiekt, który ma służyć przedsiębiorcom, został oficjalnie uruchomiony.
  Z myślą o przedsiębiorcach
  Stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości w Kościerzynie kosztowało około 8 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych wyniosło 75 procent tej kwoty. O jego uruchomieniu mówiono już od wielu lat, jednak zawsze największym problemem były kwestia odpowiednich środków finansowych.

  Z kościerskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie mogło skorzystać około 20 firm, które działają na rynku nie dłużej niż trzy lata.
  Będą one miały do dyspozycji nowoczesne biura, które będą między innymi wyposażone w meble, sprzęt komputerowy, a także dostęp do sieci internetowej. Za wynajem będą płacić zdecydowanie mniej, niż na rynku komercyjnym. Dla przykładu podajemy, że zniżki będą kształtować się według następujących kryteriów: firma działająca na rynku 1 rok, zapłaci za wynajem pomieszczeń 50 procent ceny rynkowej, firma legitymująca się 2-letnim okresem działalności – 60 procent ceny rynkowej, a z 3-letnim zapłaci 80 procent ceny obowiązującej na rynku.

  - Inkubatory powinny przyciągać małe firmy, początkujące, które będą mogły rozwijać skrzydła - uważa Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Szczęścia wcale nie trzeba szukać w dużych metropoliach, takich jak gdańska, ale np. w Kościerzynie.

  Dodajmy na koniec, że w kościerskim inkubatorze znajdą się również sale szkoleniowe oraz konferencyjne, pomieszczenia na spotkania biznesowe, a także strefy edukacji przedsiębiorczości, nauk matematycznych i przyrodniczych, które mają pobudzić pasję odkrywania i zdobywania wiedzy. Zarząd nad inkubatorem będzie sprawować operator, który został wyłoniony przez gminę miejską w przetargu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama