Tysiące mundurowych i dodatkowe pociągi na Wszystkich...

  Tysiące mundurowych i dodatkowe pociągi na Wszystkich Świętych na Pomorzu

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Tysiące mundurowych i dodatkowe pociągi na Wszystkich Świętych na Pomorzu

  ©Archiwum Polskapresse

  Około 3 tysięcy funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej będzie w tym roku zaangażowanych w akcję „Znicz” na terenie województwa pomorskiego.
  Tysiące mundurowych i dodatkowe pociągi na Wszystkich Świętych na Pomorzu

  ©Archiwum Polskapresse

  Służby będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających cmentarze od 31 października do 3 listopada. Na drogach policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących. Podczas kontroli drogowych będą także zwracać uwagę na to, czy dzieci podróżują w fotelikach, a młodzież i dorośli zapinają pasy bezpieczeństwa.


  Przy szybko o tej porze roku zapadającym zmroku warto też pamiętać o odblaskach. Po nowelizacji przepisów od 31 sierpnia wszystkie osoby poruszające się wieczorami poza terenem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Przydadzą się one jednak także w mieście.

  - W samym Gdańsku do akcji „Znicz” będzie włączonych niemal 200 policjantów. Prosimy wszystkich kierowców o zwracanie uwagi na sygnały funkcjonariuszy oraz wcześniejsze zapoznanie się ze zmienioną organizacją ruchu przy nekropoliach. Nie zapominajmy także o pilnowaniu wszelkich kosztowności np. kupując kwiaty czy znicze – apeluje Joanna Skręt z Komendy Wojewódzkiej Policji.

  Do okresu Wszystkich Świętych szykuje się również kolej. Od 30 października do 3 listopada PKP Intercity wyśle na tory ponad 80 pociągów, zapewniając 6 tys. dodatkowych miejsc dla pasażerów każdego dnia. Wagony z miejscami do siedzenia oraz kuszetki zostaną dostawione do pociągów na najpopularniejszych trasach, w tym międzynarodowych.

  Na 18 największych dworcach w kraju m.in. w Gdańsku i Gdyni pojawią się informatorzy mobilni, którzy będą służyć pomocą wszystkim pasażerom.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama