Niespodziewana porażka

Niespodziewaną porażkę zanotowały szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrały w finale wojewódzkim Pucharu Polski z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:27.

Chociaż to spotkanie nie odbywało się w ramach rozgrywek I ligi, to obydwie drużyny potraktowały je bardzo poważnie, tym bardziej, że zarówno zespół z Gdańska jak i Kościerzyny aspiruje do awansu do Superligi Piłki Ręcznej Kobiet.

Spotkanie przez pierwsze minuty miało wyrównany charakter i od początku było widać, że obydwu drużynom zależy na wygranej. W efekcie zespoły popełniały dużo błędów. Po upływie kwadransa na tablicy wyników widniał wynik 6:6. Do końca pierwszej odsłony żadna z drużyn nie potrafiła wypracować zdecydowanej przewagi. Po upływie 30 minut z jednobramkowym zapasem do szatni schodziły zawodniczki z Gdańska. Drugą połowę lepiej rozpoczęły gospodynie.

Dzięki szybkim akcjom i zdobyciu braki z rzutu karnego, szczypiornistki z Gdańska wyszły na czterobramkowe prowadzenie. Nasze zawodniczki nie odpowiedziały żadnym skutecznym trafieniem. Jak się później okazało, tej przewagi szczypiornistki z Gdańska nie oddały do końca meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 27:23 dla AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

UKS PCM Kościerzyna za tydzień rozegra ligowe spotkanie przed własną publicznością. W hali sportowej w Wielkim Klinczu, 8 listopada podopieczne D. Męczykowskiego podejmą zespół Sparty Oborniki. Początek spotkania o godz. 16.