Malbork: Nowa pracownia rentgenowska w szpitalu

  Malbork: Nowa pracownia rentgenowska w szpitalu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Blisko 1,5 mln zł będzie kosztowała nowa pracownia rentgenowska w malborskim szpitalu. Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o., zarządzające lecznicą, zakupiło już za 1,25 mln zł cyfrową aparaturę, a ostatnio wyłoniło wykonawcę robót budowlanych w pomieszczeniach, gdzie urządzenie zostanie zamontowane. W ciągu sześciu tygodni od podpisania umowy z firmą budowlaną nowy rentgen zacznie prześwietlać pacjentów.
  - Sześć tygodni potrwa pierwszy etap prac, który umożliwi montaż nowego rentgena. Sądzę, że w połowie marca powinien być już zainstalowany - wyjaśnia Dariusz Kostrzewa, prezes PCZ i dyrektor szpitala.

  Drugi etap prac potrwa osiem tygodni i będzie się odbywał w pomieszczeniach, w których m.in. znajduje się stary rentgen. W wyniku robót powstanie nowa pracownia RTG, poprawią się warunki socjalne personelu, odnowiony będzie węzeł sanitarny. Pracownia RTG znajduje się przy oddziale chirurgicznym, ale prace budowlane nie powinny przeszkadzać pacjentom.

  - Harmonogram robót jest tak ułożony, by pacjenci nie odczuwali żadnych niedogodności - mówi Kostrzewa.

  To jedna z wielu inwestycji, które już zostały lub będą przeprowadzone w szpitalu. Przed kilkoma tygodniami w lecznicy zainstalowano także nowy tomograf komputerowy, wart 1,6 mln zł.

  Prace i zakupy są pochodną zakwalifikowania się samorządu powiatu do tzw. Planu B. Przypomnijmy, że starostwo otrzymało ponad 15 mln zł w ramach rządowego programu oddłużania samorządów, które przejęły zobowiązania SP ZOZ i stworzyły spółki prawa handlowego, kontynuujące działalność szpitalną. Powiat musiał zapewnić wkład własny do programu, który teraz jest przeznaczany na przedsięwzięcia inwestycyjne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama