NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  W Człuchowie nie powstanie Straż Miejska

  W Człuchowie nie powstanie Straż Miejska

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Straż Miejska nie powstanie w Człuchowie. Przynajmniej nie teraz. Radni zdecydowali, że uchwała o powołaniu straży nie trafi nawet na sesję Rady Miejskiej. W nieformalnym głosowaniu przeciwników utworzenia jednostki było siedmioro, zwolenników czworo, a dwoje rajców wstrzymało się od głosu.

  Decyzje radni podjęli na spotkaniu w czwartek. Z obecnych na nim 13 radnych za powołaniem straży głosowali Karol Dziemiańczyk, Tomasz Golec, Dariusz Kłudka i Jerzy Adamczyk (co ciekawe, wszyscy są lub byli policjantami). Przeciw byli Maria Danuta Kordykiewicz, Małgorzata Gostomczyk, Grażyna Misztal, Elżbieta Józefowska, Tadeusz Szwemin, Jerzy Górny i Andrzej Piworowicz. Od głosu wstrzymali się natomiast Krystyna Łuczycka i Jacek Mroziewicz. Z nieobecnych radnych Sylwester Piłat był zwolennikiem powołania straży, a Marek Marcinowski przeciwnikiem.

  - Osobiście byłem za powołaniem straży, ale kontaktowałem się z mieszkańcami, pytałem o tę sprawę i tu zdecydowanie więcej było głosów negatywnych, dlatego wstrzymałem się od głosu - mówi Jacek Mroziewicz, który pracuje jako... komendant Straży Gminnej w Rzeczenicy. - Sam uważam, że straż miałaby dużo do zrobienia w mieście, głównie w sferze porządkowej.

  - Od przeciwników pomysłu powołania straży słyszeliśmy, że nie stać nas na taki krok, ale to wcale nie byłyby tak wielkie wydatki - uważa Karol Dziemiań-czyk, pomysłodawca i gorący zwolennik powołania jednostki. - Wiadomo, że łatwiej byłoby utworzyć przedszkole niż straż, ale rada jest także od tego, by podejmować trudne decyzje.

  Pomysł powołania straży wrócił przy dyskusji o przepełnionych parkingach w centrum miasta. Burmistrz chce problem zminimalizować w inny sposób.

  - Od 2012 roku będziemy wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Pomorzanka" budować chodniki i parkingi między blokami - mówi Ryszard Szybajło. - Nasze działania skupią się na czterech dużych osiedlach: Wazów, Piastowskim, Młodych i Sikorskiego, ale przede wszystkim na dwóch pierwszych, które są najbliżej centrum.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama