Gdynia: Rozpoczęła się rozbudowa Teatru Muzycznego (FILM,...

  Gdynia: Rozpoczęła się rozbudowa Teatru Muzycznego (FILM, ZDJĘCIA)

  Arek Gancarz

  Aktualizacja:

  Gdynia: Rozpoczęła się rozbudowa Teatru Muzycznego (FILM, ZDJĘCIA)

  ©Arek Gancarz

  Zobacz na filmie, jak ciężki sprzęt budowlany burzy budynek Teatru Muzycznego w Gdyni. Remont trwający od kwietnia 2010 roku wstąpił w decydującą fazę. Pod koniec tego roku ma być gotowa nowa Scena Kameralna teatru. Całkowite zakończenie przebudowy obiektu nastąpi 2013 roku. Przebudowa nie przeszkadza jednak, by odbywały się spektakle i imprezy kulturalne.
  Gdynia: Rozpoczęła się rozbudowa Teatru Muzycznego (FILM, ZDJĘCIA)

  ©Arek Gancarz

  Na plac rozbudowy Teatru Muzycznego w Gdyni wjechały koparki, dźwig z chwytakiem i ciężarówki. Rozpoczęła się najbardziej widoczna część remontu obiektu. Wcześniej foyer odgrodzono ścianą od terenu budowy i ustawiono nowe wyjście z teatru. Obecnie ciężki sprzęt obraca w gruz zachodnią część obiektu, od strony muszli koncertowej na Placu Grunwaldzkim. Prace mają się zakończyć pod koniec pierwszego tygodnia lutego. Wtedy rozpoczną się wykopy pod Nową Scenę Teatru Muzycznego. Pomieści ona 300 widzów. Jej otwarcie zaplanowano na listopad br.

  Więcej zdjęć z rozbudowy Teatru Muzycznego w Gdyni

  Rozbudowa Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni potrwa według planów do czerwca 2013 roku. W tym czasie powiększona zostanie widownia Dużej Sceny (z 693 do 1070 miejsc), rozbudowane foyer i zbudowana Nowa Scena dla 300 widzów. Widownię Sceny Kameralnej już powiększono do 150 miejsc. W rozbudowanym teatrze będzie łącznie ponad 1500 miejsc dla publiczności. Powierzchnia użytkowa obiektu zwiększy się z 14 tys. metrów kwadratowych do 19 tys. m kw. Dodatkowo wyremontowane zostaną instalacje wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, oświetlenia technologicznego, dźwiękowego systemu ostrzegania i elektroakustyki.  Teatr stanie się również bardziej przyjazny dla niepełnosprawnych teatrofilów. Wykonane zostaną podjazdy, wygospodarowane miejsca na widowniach i przystosowane kasy, szatnie oraz toalety.

  Autorem projektu przebudowy jest pracownia "TEATR" profesora Józefa Chmiela.
  Po remoncie dyrekcja przewiduje zwiększenie liczby przedstawień i innych wydarzeń kulturalnych.

  Rozbudowa gdyńskiego teatru pochłonie 71 409 994,82 zł. Dofinansowanie ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 wyniosło 41 424 609,58 zł (70 proc. wydatków). Dołożyli się jeszcze Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (5 mln zł) i władze Gdyni (12 753 404,15 zł). Z własnego budżetu teatr wyłożył 12 231 981,09 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama