POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Debata przedwyborcza w Kościerzynie. Oświadczenie Redaktora...

  Debata przedwyborcza w Kościerzynie. Oświadczenie Redaktora Naczelnego "Dziennika Bałtyckiego"

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Oświadczenie Redaktora Naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" w sprawie debaty przedwyborczej w Kościerzynie.
  Debata przedwyborcza w Kościerzynie. Oświadczenie Redaktora Naczelnego "Dziennika Bałtyckiego"

  ©Archiwum Polskapresse

  Z ogromnym zaskoczeniem przyjęliśmy decyzję o rezygnacji z dzisiejszej przedwyborczej debaty trzech, spośród czterech zgłoszonych w tegorocznych wyborach samorządowych kandydatów na burmistrza miasta Kościerzyny tj. Krzysztofa Jarońca, Michała Majewskiego i Marcina Modrzejewskiego. Zaskoczenie jest tym większe, że na spotkaniu organizacyjnym, w czwartek 23 października 2014 roku w Kościerzynie, nikt z czterech kandydatów, nie zakwestionował zaproponowanego przez nas terminu debaty.


  Jako największa gazeta regionalna organizujemy przedwyborcze debaty w 19 miastach na Pomorzu, aby w ten sposób wypełniać naszą misję informacyjną, ale też kontrolną i edukacyjną. Nigdzie jednak nie spotkaliśmy się z taką sytuacją.

  Ale w trosce o liczny udział w debacie zwykłych mieszkańców Kościerzyny, redakcja nasza, w dniu dzisiejszym, zamieściła w wydaniu głównym "Dziennika Bałtyckiego", obszerną zapowiedź kościerskiej debaty. Zaproszenie na spotkanie opublikowaliśmy również w naszych serwisach internetowych na www.dziennikbaltycki.pl oraz gryfkoscierski.pl.

  Mimo to, trzej kandydaci na burmistrza, wycofali się z udziału w dzisiejszej debacie. Ze szkodą dla siebie, ale też dla mieszkańców, którym uniemożliwiono poznanie ich programu wyborczego. Wielka szkoda, bo debaty są kwintesencją demokracji.

  Liczymy na zrozumienie i odpowiedzialność kandydatów. Jeśli jednak trzej pretendenci do fotela burmistrza Kościerzyny: Krzysztof Jaroniec, Michał Majewski i Marcin Modrzejewski, nie przyjdą na dzisiejszą debatę o godz. 18, w hali Sokolnia w Kościerzynie, to sami wyeliminują się z możliwości spotkania z mieszkańcami, o głosy których się ubiegają. Stracą okazję do zaprezentowania im swoich poglądów, oceny mijającej kadencji obecnego burmistrza Zdzisława Czuchy, jak również przedstawienia swojej wizji rozwoju miasta.

  Mimo to nadal wierzymy, że na dzisiejszą debatę stawią się wszyscy kandydaci. Że miejsce antagonizmów zajmie odważna rywalizacja, a zawziętą konfrontację zastąpi uczciwe współzawodnictwo.

  Mariusz Szmidka

  Redaktor Naczelny "Dziennika Bałtyckiego"

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama