Kolejny dzień paraliżu komunikacyjnego w Gdyni. Wszystko...

  Kolejny dzień paraliżu komunikacyjnego w Gdyni. Wszystko przez usuwanie awarii rury ciepłowniczej

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Paraliż komunikacyjny w Gdyni

  Paraliż komunikacyjny w Gdyni ©Tomasz Bołt

  Zatory drogowe w okolicach Leszczynek, Grabówka i Chyloni, gdzie trwa usuwanie potężnej awarii magistrali ciepłowniczej, skutecznie utrudniły mieszkańcom Gdyni dotarcie we wtorek na czas do pracy i szkoły.
  Paraliż komunikacyjny w Gdyni

  Paraliż komunikacyjny w Gdyni ©Tomasz Bołt

  W konsekwencji częściowego zamknięcia przejazdu pod Estakadą Kwiatkowskiego i zjazdów z naziemnej trasy, przytkana była ul. Hutnicza i Chylońska. Stanęła też estakada, prawdziwy dramat przeżywali kierowcy na ul. Morskiej. Sytuacja wyglądała niestety jeszcze gorzej, niż w poniedziałek.

  - Opóźnienia naszych trolejbusów na ul. Morskiej w stronę centrum sięgnęły pół godziny - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. - Dla zobrazowania, jaka jest to skala problemu, mogę tylko powiedzieć, iż cały kurs na linii 26 powinien trwać 45 minut. Opóźnienie wyniosło więc dwie trzecie planowanego czasu przejazdu.

  Zobacz też: Awaria rury ciepłowniczej na Janka Wiśniewskiego. Gdynia i Rumia bez ciepłej wody [ZDJĘCIA,WIDEO]

  Według specjalistów z ZKM na tak fatalną sytuację nałożyło się kilka czynników. Otwarto łącznicę Estakady Kwiatkowskiego w kierunku Rumi i włączono w tym miejscu sygnalizację świetlną. Kierowcy nie byli jednak przygotowani do takiej zmiany organizacji ruchu, wielu z nich się pogubiło.

  Z obserwacji pracowników ZKM oraz danych z działających już na ul. Morskiej urządzeń inteligentnego systemu zarządzania ruchem Tristar wynika ponadto, iż przejazd przez miasto jako alternatywę dla obwodnicy wybrało znacznie więcej posiadaczy samochodów, niż w zwykły dzień.

  - Podejrzewam, że ma to związek z poniedziałkowym paraliżem obwodowej, powstałym na skutek prowadzonych tam prac drogowych - mówi Marcin Gromadzki. - Informacje o korkach na obwodnicy pojawiły się w licznych mediach elektronicznych, łącznie ze zdjęciami potężnego zatoru drogowego. Kierowcy oczywiście obserwują takie publikacje i wyciągają z nich wnioski. Dziś wielu z nich zdecydowało się jechać przez miasto, bowiem, mimo widma korków, jest to bardziej bezpieczna opcja przejazdu. Jeśli sytuacja na drodze stanie się bardzo trudna, można zawsze zostawić auto i spróbować dotrzeć do pracy Szybką Koleją Miejską. Na obwodnicy takiej alternatywy nie ma, kierowcy są uwięzieni między metalowymi barierkami.

  W środę rano, prawdopodobnie przed porannym szczytem komunikacyjnym, otwarty zostanie jeden, skrajny lewy pas jezdni ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku centrum. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana ponieważ zależy od tempa i przebiegu prac Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni.

  Czytaj więcej: Korki w Gdyni. Kolejny dzień paraliżu komunikacyjnego na ulicach Leszczynek, Grabówka i Chyloni


  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo