POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Blog Forum Gdańsk 2014. Gwiazdy blogosfery spotkały się w...

  Blog Forum Gdańsk 2014. Gwiazdy blogosfery spotkały się w Gdańsku [ZDJĘCIA]

  Paweł Durkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Blog Forum Gdańsk 2014
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Piąta edycja Blog Forum Gdańsk 2014 ściągnęła do Teatru Szekspirowskiego liczne grono gwiazd krajowej, ale i światowej blogosfery. Na dwudniowym zlocie pojawiło się około 150 blogerów, którzy twórczo rozmawiali ze sobą o tym, jak zmieniają się realia ich działalności i jak ich hobby zamieniło się w zajęcie na pełen etat.
  Wśród prelegentów nie zabrakło największych sław polskiej blogosfery. W inauguracyjnym panelu dyskusyjnym udział wzięli aktorka Anna Mucha, wokalistka Patrycja Kosiarkiewicz, prezenter TVN24 Jarosław Kuźniar oraz reporter Marcin Ogdowski, który zasłynął blogiem zAfganistanu.pl, będącym relacją na żywo z działań polskiej misji w Afganistanie. Ciekawą polemikę z Karoliną Korwin-Piotrowską podjął jeden z prekursorów polskiego blogowania, Tomek Tomczyk, czyli popularny „Kominek”.


  Na BFG nie zabrakło akcentów zagranicznych – o swojej działalności, nieraz napotykającej poważne problemy, opowiadali blogerzy z Egiptu, Ukrainy, Rosji i Chin.

  Blog Forum Gdańsk 2014. W sobotę wystartowała piąta edycja! [ZDJĘCIA]

  W drugim dniu imprezy dużo szumu towarzyszyło występowi popularnych vlogerów i youtuberów, czyli internautom prowadzącym blog w formie filmików wideo. Wśród gości znaleźli się m.in. CyberMarian, „Lekko Stronniczy” oraz Sylwester Wardęga, znany z nagrywania nietypowych żartów robionych osobom przypadkowo napotkanym na ulicy. Wrześniowe nagranie Wardęgi „Giant Mutant Spider Dog” zrobiło prawdziwą furorę. Klip, na którym pies vlogera w przebraniu wielkiego pająka straszy przechodniów, uzyskał na serwisie YouTube ponad 100 milionów obejrzeń. Przyniosło to autorowi międzynarodową sławę i ogromne zyski (wg magazynu Forbes ok. 400 tys. złotych).

  Weekendowy zlot zwieńczyło wręczenie nagród. Tytuł "Blog Of Gdańsk Czytelników" otrzymał blog „Politechnika Fashion”, prowadzony przez studentów Politechniki Gdańskiej. Nagroda jury „Blog of Gdańsk” powędrowała z kolei w ręce autorów podróżniczego bloga "z2strony". Jako blogera wpływowego wyróżniono Tomka Tomczyka, z kolei tytuł blogera odpowiedzialnego społecznie przypadł Michałowi Szafrańskiemu, który radzi internautom jak ograniczać wydatki i rozsądnie wydawać pieniądze.

  p.durkiewicz@prasa.gda.pl

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   (Nie) byłem uczestnikiem Blog Forum Gdańsk

   Egosuper (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W wolnej chwili zapraszam do lektury :)
   http://www.egosuper.pl/nie-bylem-uczestnikiem-blog-forum-gdansk/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama