Awaria ciepłownicza w Gdyni. Wciąż trwa usuwanie szkód...

  Awaria ciepłownicza w Gdyni. Wciąż trwa usuwanie szkód [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Ksenia Pisera

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Gdyni doszło do awarii rury ciepłowniczej 24.10.2014 r.
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Bołt

  W czwartek pod ulicą Janka Wiśniewskiego pękła rura ciepłownicza. Dwie osoby zostały poparzone, a setki mieszkańców nie miało dostępu do ciepłej wody. Przyczyny awarii nie zostały jeszcze ustalone.
  Do awarii doszło w czwartek, 23 października, około godz. 16.30. Wtedy to pękła jedna z głównych rur Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, która dostarczała ciepłą wodę do połowy mieszkań w Gdyni oraz ok. 30 proc. w Rumi. Skutkiem był wyciek łącznie około trzech tysięcy ton wody.

  Jak poinformowali przedstawiciele OPEC-u na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, szkody wciąż są usuwane.


  - Uszkodzony fragment sieci został odłączony i obecnie trwa usuwanie awarii. Warunki terenowe są bardzo trudne, ruch samochodowy na tym odcinku Gdyni został wstrzymany, a teren wciąż zabezpieczony przez służby miejskie. Od godziny 3.30 rozpoczęto dostawę ciepła, od Rumi do większości dzielnic Gdyni z wyjątkiem: Witomina, Karwin, Dąbrowy, Dąbrówki, Pustek Cisowskich i Demptowa. O godzinie 11 uruchomiliśmy dostawę ciepła do mieszkańców Pustek Cisowskich i Demptowa. Do pozostałych dzielnic ciepło popłynie najpóźniej wieczorem. Teraz, bezpośrednie na miejscu awarii, trwa odmulanie terenu - mówił na konferencji prasowej Janusz Różalski, prezes OPEC.

  Awaria rury ciepłowniczej na Janka Wiśniewskiego. Gdynia i Rumia bez ciepłej wody [ZDJĘCIA,WIDEO]

  Dziś wieczorem służby miejskie mają zadecydować o tym, czy jednia pod estakadą będzie wymagała naprawy. Podejrzewa się bowiem, że ulica mogła zostać

  Pracownicy OPEC-u nie ustalili jeszcze dokładnych przyczyn awarii. Podają, że po wstępnych analizach wynika, że prawdopodobnie jest to efekt błędów popełnionych przed laty.

  - Trudno mówić jeszcze o przyczynach, nasi pracownicy nie dotarli jeszcze bezpośrednio do uszkodzonej rury. Jednak na podstawie wstępnych oględzin i naszego doświadczenia możemy stwierdzić, że chodzi o błędy wykonawcze popełnione 30 lat temu. Prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia spawów rur - mówił Piotr Surma, dyrektor eksploatacji OPEC.

  Nie wiadomo jeszcze jakie są dokładne koszty awarii. Przedstawiciele OPEC-u nie przewidują rekompensat za niedostarczoną energię cieplną dla odbiorców, ponieważ przerwa trwała mniej niż 24 godziny.


  Autor wideo: Tomasz Bołt


  Czytaj więcej o sprawie na stronie gdynia.naszemiasto.pl
  .

  k.pisera@prasa.gda.pl

  Czekamy na Twój sygnał!

  Wyślij do nas informację, film, zdjęcia z wypadku, którego jesteś świadkiem!


  t: 502-499-006 e:internet@prasa.gda.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama