Wójt gminy Przechlewo pił alkohol przed kolizją. Tak ustalił...

  Wójt gminy Przechlewo pił alkohol przed kolizją. Tak ustalił biegły

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wójt gminy Przechlewo pił alkohol przed kolizją
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Furtak

  Biegły miał ustalić czy wójt gminy Przechlewo Andrzej Żmuda-Trzebiatowski 20 lipca kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Specjalista ustalił, że tak właśnie było. Wójtowi mogą zostać postawione zarzuty prokuratorskie.
  Przypomnijmy - 20 lipca w okolicach miejscowości Klęśnik doszło do zderzenia dwóch samochodów. Za kierownicą jednego z nich siedział wójt Trzebiatowski. Jeszcze przed przyjazdem policji miał on odjechać na chwilę z miejsca zdarzenia. Gdy mundurowi chcieli zbadać alkomatem stan jego trzeźwości, wójt odmówił.

  Przewieziono go do szpitala, gdzie pobrano krew do badań zawartości alkoholu. Wyniki, które nadesłano po kilku tygodniach od zdarzenia, wskazywały na to, że we krwi kierowcy było około 1,8 promila alkoholu.
  Andrzej Żmuda-Trzebiatowski miał tłumaczyć jednak wówczas, że pił alkohol w momencie, gdy na chwilę oddalił się z miejsca zdarzenia. - Z opinii biegłego wynika, że wójt spożywał alkohol przed kolizją - mówi Mirosław Orłowski, szef Prokuratury Rejonowej w Chojnicach.

  Czytaj też: Wójt gminy Przechlewo sprawcą kolizji? Sprawę będzie badać inna jednostka policji


  - Pan Andrzej Żmuda-Trzebiatowski kwestionuje swoje sprawstwo, jest niewinny i okoliczności te zamierza przedstawić i udowodnić przed sądem - czytamy w oświadczeniu nadesłanym z Kancelarii Adwokackiej Grzegorza Wołka, zajmującej się sprawą wójta. - W takiej sytuacji pan Andrzej Żmuda-Trzebiatowski nie widzi potrzeby ani sensu anonimizacji swoich danych, ukrywania informacji o toczącym się postępowaniu, licząc na sprawiedliwy osąd sądu.

  Osobną kwestią jest spowodowanie kolizji. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Kościerzyny.


  Cały artykuł publikujemy w piątkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego". Gazeta jest również dostępna w wersji elektronicznej na www.prasa24.pl


  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko ryba nie bierze.

   Gdzie jest sprawiedliwość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Tak normalnie rzecz biorąc, każdy kto spowodował wypadek czy tez kolizje pod pod wpływem alkoholu jest winny sprawstwa. Ale w przypadku wójta z Przechlewa ciągnie się to jak flaki z olejem,...rozwiń całość

   Tak normalnie rzecz biorąc, każdy kto spowodował wypadek czy tez kolizje pod pod wpływem alkoholu jest winny sprawstwa. Ale w przypadku wójta z Przechlewa ciągnie się to jak flaki z olejem, ponieważ nasz WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI łącznie z przechlewskim wójtem chcą wrobić POSZKODOWANEGO w sprawstwo. LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL kto nami rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wojta nie pojda

   Krol KiK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   "Wójtowi mogą zostać postawione zarzuty prokuratorskie"- gdyby chodzilo o batonik za 99 groszy to mielibysmy pewnosc.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama