Subiektywny ranking. Andrzej/Joanna naciąga aż miło

  Subiektywny ranking. Andrzej/Joanna naciąga aż miło

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 24 października 2014 roku.
  Tomasz Rozwadowski

  Tomasz Rozwadowski

  1. Postać tygodnia: Radosław Sikorski. Sensacyjną wypowiedzią na temat rzekomej propozycji rozbioru Ukrainy, złożonej przez Putina Tuskowi w 2008 r., spowodował burzę w polityce nie tylko krajowej. Utrzymał się jednak na fotelu marszałka Sejmu - na tym wygodnym meblu może się wyciszy.

  2. Cytat tygodnia: "Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy". Hasło nowej kampanii społecznej rzecznika praw dziecka jest najsensowniejszym zdaniem, jakie od dawna pojawiło się w polskiej przestrzeni społecznej. Szczególnie istotne w sytuacji, w której aż 61 proc. społeczeństwa popiera stosowanie kar cielesnych w wychowaniu.

  3. Niewypał tygodnia: Rok Anny Przybylskiej.
  Poseł SLD Marek Domaracki, członek Komisji Kultury i Środków Przekazu, chce z tej inicjatywy uczynić oręż profilaktyki przeciwnowotworowej. Są gazety i tabloidy, jest polityka i jest najgorszego gatunku przed- wyborczy populizm. A w tym wszystkim pamięć o przesympatycznej, przedwcześnie zmarłej aktorce.

  4. Zawód tygodnia: pielęgniarka. Postulat podwyżki płac dla pielęgniarek o 1500 zł jest postulatem pięknym i nośnym. Tym bardziej że nikły procent tej grupy zawodowej pracuje w placówkach finansowanych przez samorządy, więc to nie samorządy zapłaciłyby lwią część rachunku za szczodrą podwyżkę. Lekka ręka w wydawaniu cudzej kasy to cecha naszych polityków na każdym szczeblu.

  5. Wysadzona w powietrze tygodnia: Maria Okupna. Radna gminy Nowy Staw utraciła stanowisko, podejmując obowiązki pełnomocnika wyborczego opozycyjnej kandydatki na burmistrza. Prawo zabrania łączenia tych stanowisk i pani Maria została wyautowana.

  6. Złoża tygodnia: pod Lublinem. W Gdańsku powstanie konsorcjum wydobywające bursztyn. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale kopalnia nie znajduje się nad Bałtykiem, jeno w rejonie Parczewa na Lubelszczyźnie. Może i tam było kiedyś morze.

  7. Liczba tygodnia: 16 tys. Tylu zwiedzających przeszło w miniony weekend tunelem wydrążonym pod dnem Martwej Wisły w Gdańsku. Zbieżność tej atrakcji z wyborami samorządowym podobno czysto przypadkowa. Kiedyś trzeba było ten tunel pokazać, no nie?

  8. Kość niezgody tygodnia: logo Solidarności. Władze NSZZ Solidarność domagają się 500 tys. zł na cel społeczny od autora i wydawcy klipu "Nienawidzę cię, Polsko" zespołu Czesław Śpiewa. Powodem jest wykorzystanie znaku Solidarności bez jej zgody. Związek doskonale wie, kiedy trzeba się cenić.

  9Betonowa pustynia tygodnia: Lębork. Miasto utraciło jedyną zieloną enklawę w swoim centrum - podczas prac archeologicznych na placu Pokoju naruszono korzenie rosnących tam drzew, więc drzewa zastąpił beton. Estetyczny, łatwy w sprzątaniu, utrzymany w przyjemnym odcieniu szarości.

  10. Tajemnica tygodnia: Andrzej/Joanna Dobrzyniecki/Dobrzyniecka-Cartier. Wygląda no to, że zaliczki za złożenie w sądzie pozwu zbiorowego w imieniu osób pokrzywdzonych przez niesławną spółkę Amber Gold oferowała osoba, która nie dość, że występuje w dwóch różnych wersjach płciowych, w dodatku nie jest reprezentantem renomowanej międzynarodowej kancelarii prawniczej. A poszkodowani są nadal poszkodowani, tylko trochę bardziej

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama