MMTS Kwidzyn przegrał w Lubinie z Zagłębiem

Rafał Cybulski
MMTS Kwidzyn po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. To już piąta porażka naszego zespołu w siódmym meczu obecnego sezonu PGNiG Superligi mężczyzn.

Po zaciętym i dramatycznym meczu MMTS Kwidzyn przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 31:32 (16:16). To drugi ważny mecz w tym sezonie - poprzedni ze Stalą Mielec - w którym traci punkty w podobnych okolicznościach.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była bardzo wyrównana. Tylko trzy razy któraś z drużyn miała przewagę większą, niż jednobramkowa. W 5 min. MMTS, mimo że grał w osłabieniu, zdołał odskoczyć na 5:3, ale rywale szybko wyrównali, a do tego po kwadransie to kwidzynianie dostali zadyszki. W 19 min. po trzech trafieniach Zagłębia z rzędu przegrywali 9:12. Finisz znów jednak należał do MMTS, na minutę przed końcem pierwszej połowy podopieczni Krzysztofa Kotwickiego wygrywali nawet 16:15, ale w następnej akcji dali sobie wbić gola i na przerwę schodzili z remisem.

Po przerwie gospodarze przez kilka minut dotrzymywali kroku kwidzynianom, ale potem przytrafił im się krótki przestój i w 39 min. zrobiło się 22:19 dla MMTS. To nie był jednak decydujący moment meczu, bo potem to kwidzynianie przeżywali trudne chwile. Od stanu 24:21 w 43 min., w ciągu siedmiu minut zdołali zdobyć tylko jednego gola, a sami stracili 6 i szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę Zagłębia. Wprawdzie MMTS szybko wyrównał, a potem zdołał to uczynić jeszcze raz, to jednak w ostatecznym rozrachunku o jedną bramkę lepsi okazali się lubinianie.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 32:31 (16:16)

MMTS: Małecki, Shamrylo - Halilbegović 8, Szymyślik 7, Gumiński 5, Kuźdeba 3, Stankiewicz 3, Bartczak 2, Rosiek 2, Marciniak 1, Wolski 1, Paluch, Przysiek.

Zagłębie: Kiepulski, Dudek - Klinger 7, Zadura 6, Mroczkowski 4, Peret 3, Kryszeń 2, Pilitowski 2, Seroka 2, Szczepański 2, Jędrzejewski 1, Łangowski 1, Rosiak 1, Genda, Nogowski.