NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdańsk: Władze miasta ogłaszają konkurs "Kultura 2.016" na...

  Gdańsk: Władze miasta ogłaszają konkurs "Kultura 2.016" na projekty dotyczące starań o tytuł ESK 2016

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Władze Gdańska ogłosiły konkurs na projekty koncepcyjne wydarzeń, które wzbogacą ofertę Gdańska i Metropolii w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Konkurs ma otwartą formułę i ogólnopolski zasięg, pomysły można zgłaszać do 28 lutego. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.
  Według urzędników konkurs jest jednym ze sposobów poszerzenia formuły pracy nad programem wydarzeń, na drugim etapie starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wcześniej projekty były wypracowywane, między innymi, w grupach warsztatowych reprezentujących różne środowiska.

  Gdańsk na ostatniej prostej w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016

  Jean Michel Jarre popiera starania Gdańska o tytuł ESK

  "Kultura 2.016" to konkurs, w którym władze zachęcają do współtworzenia programu wydarzeń w trzech ważnych dla Gdańsk 2016 obszarach:

  1. Wikipolis - przestrzeń dla projektów, które z wykorzystaniem najnowszych technologii i narzędzi komunikacji szukają sposobów na wzmocnienie solidarności w życiu społecznym poprzez kulturę.

  2. Polska 2016 - ponieważ wierzymy, że Gdańsk jako kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 jest dobrym reprezentantem Polski, zapraszamy do składania projektów dotyczących kultury polskiej i opartych na sieci współpracy miast.

  3. Lokalne lokomotywy, czyli tydzień kultury - od początku Gdańsk kandyduje przy wsparciu obszaru metropolitalnego, co znajduje swój wyraz w programie. Dlatego chcemy wzbogacić wymiar metropolitalny o projekty angażujące społeczności lokalne i prezentujące dorobek kulturalny ośrodków Metropolii.

  Wszystkie informacje,w tym opisy wskazanych obszarów, znajdują się na stronie internetowej www.gdansk2016.eu/konkurs

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama