Subiektywny ranking. Zamiast siarki była zwykła siara

  Subiektywny ranking. Zamiast siarki była zwykła siara

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 17 października 2014 r.
  Subiektywny ranking. Zamiast siarki była zwykła siara

  ©archiwum

  1. Heros tygodnia: Sebastian Mila. Piłkarz, który przed laty był zawodnikiem Lechii Gdańsk, przypieczętował golem zwycięstwo nad Niemcami i niewiele brakowało, a przyniósłby zwycięstwo ze Szkocją. Do niedawna wyśmiewany za optymizm i z racji nadwagi.

  2. Niewypał tygodnia: pikieta pod B90. W niedzielę w gdańskim klubie rockowym zagrał zespół Behemoth. Koncert miał być storpedowany przez połączone siły katolickiej prawicy i związkowych radykałów, niemal czuło się już zapach krwi i siarki. Media ostrzegały przed konfrontacją. Przyszła tylko garstka protestujących, koncert się odbył, ale trudno powiedzieć, by był to triumf sił zła.

  3 Cytat tygodnia: "Trzeba wiedzieć, z kim porozmawiać, kogo zaprosić na obiad, kogo odwiedzić w biurze". Kulisy pracy w Parlamencie Europejskim odsłania deputowany Jarosław Wałęsa. To, co mówi, jest lekko rozczarowujące, bowiem kompetencje europosła przypominają to, co robimy w naszym szarym, polskim życiu.

  4. Hydra tygodnia: łapówki w PORD. Kilkunastu pracowników Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego usłyszało zarzuty prokuratorskie z powodu ułatwiania zdobycia praw jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Co ciekawe, przed gdańskim sądem już toczy się postępowanie w podobnej sprawie, wykrytej w tej samej instytucji kilka lat temu. Historia sądownictwa lubi się powtarzać.

  5. Pożądany tygodnia: status samorządowca. Zbliża się kolejna elekcja samorządowa. W tegorocznej kampanii na Pomorzu padają zdumiewające rekordy: o fotel burmistrza Kartuz zawalczy dziewiątka pretendentów, a kierować gminą Żukowo pragnie aż siedem osób. Najwidoczniej władza jest narkotykiem także na niziutkich szczebelkach. Czy to narkotyk miękki?

  6. Lobby tygodnia: biznesowo-atomowe. W polski program energetyki jądrowej zaangażują się gospodarcze kolosy: Tauron Polska Energia, PGE, Enea i KGHM Polska Miedź. Jeśli sprzysięgli się tacy mocarze, to z pewnością postawią nam atomówkę. Byle tylko stała prosto!

  7. Hit tygodnia: rozwody. Na Pomorzu zawiera się mniej związków małżeńskich, za to bierze się coraz więcej rozwodów. Nie lękajcie się jednak, drodzy Czytelnicy, poniżej zera w matrymonialnej statystyce nie zejdziemy.

  8. Rozpad tygodnia: Budka Suflera. Aż dziewięć tysięcy słuchaczy, lekko licząc, wzięło udział w pożegnalnym koncercie lubelskich weteranów w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Aż trudno uwierzyć, że Budka przestała grać, uszczypnijcie mnie.

  9. Gadżet tygodnia: gaśnica. Po naszym regionie grasują oszuści podający się za strażaków i usiłujący sprzedawać w firmach gaśnice. Co prawda kłamią w żywe oczy, ale gaśnicę warto mieć w firmie, więc proceder budzi we mnie mieszane uczucia. Czyżby czyniąc zło, czynili dobro? Zupełnie jak Mefisto w "Fauście" (znów ten szatan).

  10. Niezadowoleni tygodnia: pracownicy komunalnych spółek przewozowych w Gdyni. Ci, którzy sprawiają, że po Gdyni chyżo śmigają autobusy i trolejbusy, twardo domagają się podwyżek zarobków i grożą protestem. Ich zaniepokojenie i niezadowolenie wydaje się sensowniejsze i ma większe szanse powodzenia niż walka z Behemothem.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama