Orkiestra Begama i jej historia

  Orkiestra Begama i jej historia

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Orkiestra Begama i jej historia
  Już za kilka dni mieszkańcy Kościerzyny, a także okolic, będą mogli poznać historię jednej z najbardziej znanych orkiestr w powiecie kościerskim. Mowa o Orkiestrze Dętej Begama. Jej losy przybliży - jej wieloletni dyrygent Antoni Wencki podczas specjalnego benefisu promującego książkę „Orkiestra Begama i moje życie”.
  Orkiestra Begama i jej historia
  Benefis zaplanowano na poniedziałek 27 października na godzinę 18. Miejscem tej niecodziennej uroczystości będzie sala imienia Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie.

  Młodzieżowa Orkiestra Begama działająca do dzisiaj przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie to orkiestra z wieloletnią historią. Została utworzona w latach siedemdziesiątych minionego wieku, a jej współtwórcą i pomysłodawcą jej uruchomienia był Antoni Wencki, który przez wiele lat był jej kapelmistrzem. Przez wiele lat grali w niej muzycy amatorzy, którzy uświetniali wiele imprez szkolnych, religijnych, państwowych itp.

  Orkiestra brała również udział w wielu przeglądach artystycznych zdobywając różne laury. Dokładne jej losy przybliży w czasie benefisu sam założyciel Antoni Wencki. Organizatorzy benefisu zapraszają do udziału w tym wydarzeniu, szczególnie te osoby, które były niegdyś członkami orkiestry.

  - Książka pana Antoniego Wenckiego „Orkiestra Begama i może życie” z pewnością zainteresuje członków orkiestry, którzy będą mogli odnaleźć się na łamach liczącej blisko 370 stron bogato ilustrowanej publikacji – mówi Krzysztof Jażdżewski, dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej. - Ponadto spotkanie z kapelmistrzem i przyjaciółmi będzie doskonałą okazją do wspomnień.

  Benefis zostanie uświetniony występem Orkiestry „Begama” oraz pani Krystyny Stańko z zespołem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama