Mieszkańcy ul. Rogalińskiej w Gdańsku walczą z deweloperem

  Mieszkańcy ul. Rogalińskiej w Gdańsku walczą z deweloperem

  A.Bielińska, A.Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rury biegnące na zewnątrz budynku są popękane
  1/5
  przejdź do galerii

  Rury biegnące na zewnątrz budynku są popękane ©Grzegorz Pachla

  Krzywe, nieocieplone i zagrzybione ściany, zepsute odpływy z toalety, a zimą piwnica zalewana po kostki wodą. Za "przyjemność" zamieszkania w takich warunkach lokatorzy bloku przy ul. Rogalińskiej 15 w Gdańsku oraz pobliskich trzech budynków zapłacili ponad 5 tys. zł za metr kw.
  - Nasze kłopoty zaczęły się już w momencie odbioru mieszkania, czyli wiosną 2008 roku - mówi pani Agnieszka. - Odpływu w łazience nie było, ale miałam za to krzywą ścianę pomiędzy kuchnią a pokojem. Gdy zwróciłam się z tym problemem do dewelopera, z pełną powagą wytłumaczono mi , że ściana jest krzywa specjalnie, bo inaczej nie mogłabym otworzyć okna.

  Gdy jeden z mieszkańców robił pranie, woda z pralki wypływała w zlewie sąsiada. W ten sposób lokatorzy nawzajem zalewali sobie mieszkania. Wezwani na pomoc hydraulicy orzekli, że problem tkwi w rurach zatkanych podczas budowy styropianem.

  Generalnym wykonawcą i współinwestorem osiedla była firma PB Kokoszki SA, głównym inwestorem - Polnord - Apartamenty sp. z o.o. Jego prezes zaprzecza zarzutom mieszkańców.

  - Stwierdzenie "pozapychane w całym bloku rury" jest całkowicie nieuprawnione i według nas po prostu nieprawdziwe - twierdzi prezes Krzysztof Daroszewski. - Budynek został zaprojektowany i wykonany zgodnie ze wszystkimi kanonami i tzw. sztuką budowlaną.

  Innego zdania są mieszkańcy. Pani Barbara opowiada, jak nie mogła spuścić wody w toalecie. - Gdy przyszedł fachowiec, który miał to naprawić, znalazł w rurze butelki po piwie - mówi. -Deweloper odpowiedział mi, że jest to moja wina, bo nie zwracam uwagi na to, co spuszczam w toalecie. Przecież po zamontowaniu sedesu nie mogłabym nawet dostać się do rury odpływowej!

  Największe problemy pojawiły się zimą. - Budynek jest źle ocieplony, rynny są nieprawidłowo umocowane i cała woda z dachu ścieka po elewacji - wyjaśnia pan Piotr.

  Przez to w prawie wszystkich mieszkaniach pojawił się grzyb. - Choruję na astmę i jest to dla mnie podwójnie uciążliwe, a dzieci sąsiadów co chwilę mają problemy z oskrzelami - podkreśla pani Agnieszka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kokoszki ?

   kris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 91

   tak,to jest niezla jakoSc

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kokoszki ?

   kris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 89 / 84

   tak,to jest niez

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Deweloperzy

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 100 / 89

   Cóż, deweloper chce zarobić na każdym centymetrze kwadratowym, buduje najniższym kosztem, z pominięciem WSZELKIEJ sztuki budowlanej i standardów. Potem przez lata kupujący, albo bije się z ze...rozwiń całość

   Cóż, deweloper chce zarobić na każdym centymetrze kwadratowym, buduje najniższym kosztem, z pominięciem WSZELKIEJ sztuki budowlanej i standardów. Potem przez lata kupujący, albo bije się z ze sprzedającym, albo bierze sprawy w swoje ręce. Deweloperzy po prostu mogą oszukiwać i to w świetle przepisów. Taki kraj...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama