Medal im. Tomasza Rogali

  Medal im. Tomasza Rogali

  Joanna Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Medal im. Tomasza Rogali
  Zbigniew Zaremba z Kościerzyny został odznaczony podczas uroczystej sesji Rady Miasta medalem im. Tomasza Rogali, będącym najwyższym po Honorowym Obywatelstwie, wyróżnieniem przyznawanym przez władze Kościerzyny.
  Medal im. Tomasza Rogali
  Zbigniew Zaremba urodził się w 14.07.1935 roku w Chełmie nad Wisłą. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Starogardzie Gdańskim. Pracę zawodową rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim. Jednocześnie zaocznie studiował w Instytucie Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

  Od 1 września 2965 roku został skierowany do pracy w klasach specjalnych w Kościerzynie, początkowo, jako nauczyciel, potem, jako kierownik nowo utworzonej szkoły specjalnej w Kościerzynie. Jednocześnie zajmował się organizacją szkolnictwa specjalnego i selekcją dzieci upośledzonych umysłowo na terenie powiatu.

  Od tego czasu pracował również społecznie w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Kościerzynie, gdzie do dzisiaj pełni funkcję prezesa. Od pierwszych lat pracy w Kościerzynie głównym zadaniem było stworzenie bazy materialnej dla szkolnictwa specjalnego. Zbigniew Zaremba za całokształt pracy otrzymał następujące odznaczenia: Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi i Kawalerski Krzyż Zasługi, Odznakę Honorową Zasłużonym Ziemi Gdańskiej, Złotą Odznakę ZMP, Odznakę Honorową Przyjaciel Dziecka, Złotą Odznakę Komitetu Pomocy Społecznej oraz kilkakrotnie nagrody Ministra i Kuratora Oświaty.

  Pełni też inne funkcje społeczne, między innymi, przez sześć lat funkcję ławnika Sądu Powiatowego w Kościerzynie. Nadal pracuje społecznie w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama