Stworzą lodowisko

  Stworzą lodowisko

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W grudniu ma powstać zadaszone lodowisko, a w przyszłym roku boisko ze sztuczną murawą i ścianką wspinaczkową - taki plan zamierza zrealizować Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kompleks pojawi się przy ul. Mickiewicza.
  W pierwszej kolejności ruszą prace związane z budową zadaszenia oraz szatni dla zapalonych łyżwiarzy. Konstrukcja hali będzie stalowa, ale pokryta specjalnym materiałem, który będzie przepuszczał światło dzienne i utrzymywał w środku odpowiednią temperaturę.

  - Mam nadzieję, że hala będzie gotowa już w tym roku - mówi Piotr Sadowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku. - W kwietniu chcemy wykonać boisko ze sztuczną trawą, by można było grać w piłkę nożną i inne sporty zespołowe. Być może od razu przystąpimy też do budowy ścianek wspinaczkowych. Jedna będzie dla dzieci, a druga dla osób już doświadczonych w tym sporcie.

  Zadaszenie lodowiska jest potrzebne, co pokazał poprzedni sezon. Pierwszy rok funkcjonowania śliskiej tafli przyciągał dzieci i młodzież, ale grubość lodu była uzależniona od pogody. Teraz, pod dachem, lód będzie utrzymywał się długo, a tym samym dłużej będzie można na nim jeździć.

  Zadaszenie kompleksu sportowego przy ul. Mickiewicza pozwoli na korzystanie z obiektu przez cały rok i tym samym przyniesie wpływy do kasy OSiR.

  W planach jest także budowa 100-osobowej trybuny, by rodzice lub znajomi mogli oglądać popisy amatorów aktywnego wypoczynku. Przy hali powstaną też nowe miejsca parkingowe. Razem z istniejącymi obecnie będzie ich ok. 50.

  1 września mija termin przetargu na wykonanie zadaszenia. Koszt budowy szacuje się na około 1,1 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo