Sopot: Komendant Straży Miejskiej odwołany w związku z...

  Sopot: Komendant Straży Miejskiej odwołany w związku z Wielkimi Połowinkami Trójmiasta

  Szymon Zięba, Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sopot: Komendant Straży Miejskiej odwołany w związku z Wielkimi Połowinkami Trójmiasta
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. policji

  Mirosław Mudlaff, który od lat pełnił funkcję komendanta Straży Miejskiej w Sopocie, został zdymisjonowany. Dymisja ma związek z pijackimi ekscesami młodzieży podczas Wielkich Połowinek Trójmiasta, które odbyły się w nocy z poniedziałku na wtorek.
  Aktualizacja godz. 20.20

  Były już komendant nie czuje się winny. - Informacja o połowinkach dotarła do mnie w dniu, kiedy miały się odbyć, około godziny 14. Nie miałem możliwości przesunięcia tam patroli bez złamania kodeksu pracy - tłumaczy Mirosław Mudlaff. - Strażnicy mają określony czas pracy i muszą mieć pomiędzy służbami 11 godzin przerwy. Nie mogą w ciągu jednej doby rozpoczynać pracę dwa razy. To po prostu zabronione, za wyjątkiem np. sytuacji klęsk żywiołowych - zaznacza.

  Podkreśla, że w ubiegłych latach na połowinkach nigdy nie pojawiało się tak wielu młodych ludzi, a w poniedziałek Straż Miejska kontaktowała się z policją, która odpowiedziała, że "ma wystarczające środki do zapewnienia bezpieczeństwa".

  Aktualizacja środa 15 października 2014 r.
  Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski potwierdza, że przyczyną odwołania komendanta był brak odpowiedniego zabezpieczenia połowinek w kurorcie.

  - Wiedząc o planowanych połowinkach na terenie Sopotu, Komendant nie wystawił żadnych dodatkowych patroli w godzinach wieczornych i nocnych. Patrol został utworzony dopiero późno wieczorem po mojej osobistej interwencji – mówi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu. - Zadaniem Straży Miejskiej jest przede wszystkim troska o porządek w mieście i bezpieczeństwo mieszkańców oraz naszych gości. W przypadku połowinek szczególnie istotne były działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osób nieletnich, bo tacy głównie byli uczestnicy wydarzenia. I w mojej ocenie, tych działań zabrakło.

  Wtorek, 14 października 2014 r.
  Na funkcję Komendanta Straży Miejskiej w Sopocie powołany został dotychczasowy zastępca komendanta, Tomasz Dusza.
  W nocy z 13 na 14 października w Sopocie odbyły się "Wielkie Połowinki Trójmiasta". Impreza ściągnęła do kurortu wielu uczniów szkół średnich, często niepełnoletnich, którzy pili alkohol.

  Policjanci wylegitymowali blisko 150 osób, przeprowadzili ponad 90 interwencji, ujawnili 98 wykroczeń najczęściej polegających na spożywaniu alkoholu w miejscu zabronionym oraz zaśmiecaniu. Funkcjonariusze pod opiekę rodziców oddali czterech pijanych nieletnich, dwoje nastolatków policjanci przekazali załodze pogotowia z objawami zatrucia alkoholowego. Policjanci zatrzymali 16-letnią mieszkankę Gdyni w związku z podejrzeniem posiadania i udzielania narkotyku swojemu 16-letniemu koledze. Jeżeli analiza laboratoryjna potwierdzi, że znalezione przy nieletniej substancje okażą się narkotykami wówczas policjanci sprawę skierują do Sądu Rodzinnego.

  Zdenerwowany wydarzeniem prezydent Jacek Karnowski chce wyciągnąć konsekwencje wobec właścicieli klubów. Z naszych ustaleń wynika, że głowy polecą także w służbach odpowiedzialnych za porządek w mieście.

  Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oburzony trójmiejskimi połowinkami. Wzywa właścicieli klubów [ZDJĘCIA]  We wtorek prezydent Sopotu miał zdymisjonować komendanta Straży Miejskiej. Tę informację udało nam się potwierdzić nieoficjalnie w kilku źródłach. Sam zainteresowany proszony o komentarz stwierdził, że nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć tej informacji.

  Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, na decyzję o dymisji komendanta mogły wpłynąć pijackie ekscesy z udziałem nieletnich, do jakich doszło w kurorcie w nocy z poniedziałku na wtorek.

  Jacek Karnowski polecił podległym urzędnikom wszczęcie postępowania "w celu cofnięcia koncesji alkoholowej" dla wszystkich klubów - organizatorów. Na środę prezydent wezwał ich właścicieli na spotkanie, na które zostali zaproszeni również przedstawiciele policji.

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powrót Komendanta SM ?!?!?!?!?!?!

   Zdziwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Chodzą słuchy, że jeśli KARNOWSKI wygra wybory to stanowisko odzyska były Komendant Straży Miejskiej. To była by chyba kuriozum patologii !!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego nie karają psiarstwa?

   Antypsiarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Brudnego psiarstwa nie czepiają się,bo prezydent straciłby wyborców.Psiarze natomiast muszą gdzieś zostawiać kał i mocz swoich psów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gnoje rozwydrzone i tyle

   oldskool (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   popieprzeni zgredzi -pilnujcie tych małolatów i nie puszczajcie na takie balety!!!!!gnojstwo chla wóde,ćpa -a wy myślicie ,że grzecznie sie bawią .........a na pewno zawinił komendant,bo nie...rozwiń całość

   popieprzeni zgredzi -pilnujcie tych małolatów i nie puszczajcie na takie balety!!!!!gnojstwo chla wóde,ćpa -a wy myślicie ,że grzecznie sie bawią .........a na pewno zawinił komendant,bo nie pilnował gnoi ,którym wóde w sklepach i lokalach kupują starsi koledzy z dowodami osob. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dymisja KOMENDANTA STRAŻY MIEJSKIEJ

   Rzeczy_Samej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Dymysja-dymisją ... Zagrywka polityczna przed wyborami !!! Jak sprawa przycichnie to komendancik znów zagrzeje miejsce gdzieś w Sopocie ... Wcześniej był Komendantem sopockiej Policji i z wielkim...rozwiń całość

   Dymysja-dymisją ... Zagrywka polityczna przed wyborami !!! Jak sprawa przycichnie to komendancik znów zagrzeje miejsce gdzieś w Sopocie ... Wcześniej był Komendantem sopockiej Policji i z wielkim DYMEM wyleciał ... Sprawa ucichła i po roku stanowiski Komendant SM również w Sopocie, więc nie cieszmy się, że to niby Karnowski "robi porządek" ... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezydent pozbył się przyjaciela

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   kiełbasa przed wyborami.Smiech na sali hahahaha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SZOK

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jacek Karnowski polecił podległym urzędnikom wszczęcie postępowania "w celu cofnięcia koncesji alkoholowej" dla wszystkich klubów - organizatorów. Na środę prezydent wezwał ich właścicieli na...rozwiń całość

   Jacek Karnowski polecił podległym urzędnikom wszczęcie postępowania "w celu cofnięcia koncesji alkoholowej" dla wszystkich klubów - organizatorów. Na środę prezydent wezwał ich właścicieli na spotkanie, na które zostali zaproszeni również przedstawiciele policji.

   NO I POWINNI ZAPROSIĆ RODZICÓW PRZEDEWSZYSTIM A NIE ZABIERAC KONCESJE CO WŁAŚCICIELE POLEWALI NIELETNIM ALKOHOL zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WINNI

   NIOS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   KTO JEST WINNY RODZICE RODZICE I JESZCZE RAZ RODZICE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻYCIE

   MAGDA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   ZGADZA SIĘ TU SA WINNI RODZICE I TYLKO ONI BO POZWALAJA ZEBY NIELETNI SPOZYWALI ALKOHOL I SAMI DAJA KASE NA IMPREZY

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie jaja

   panna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   ŚMIECH NA SALI POLSKA PATOLOGIA KTO DAŁ KASE NA IMPREZE RODZICE KTO PUSCIŁ NA IMPREZE RODZICE WIEC CO TY DUZO MÓWIC TO TRZEBA UKARAC RODZICÓW BO POZWALAJA NIELETNIM SPOZYWSĆ ALKOHOL

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szeryf

   StaN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Dlaczego na miejscu zdarzenia nie było prezydenta Szeryfa Karnowskiego.ON z pewnością by sobie poradził.A na poważnie,czy w Sopocie nie ma innych odpowiedzialnych urzędników.Mam wrażenie,że każdy z...rozwiń całość

   Dlaczego na miejscu zdarzenia nie było prezydenta Szeryfa Karnowskiego.ON z pewnością by sobie poradził.A na poważnie,czy w Sopocie nie ma innych odpowiedzialnych urzędników.Mam wrażenie,że każdy z nich ogląda się za Karnowskim i zastanawia się,jaka będzie jego reakcja.Niestety,tak się nie da rządzić.Gdy ktoś tylko pierdnie w Sopocie,natychmiast odszczekuje prezydent.Niech on jednak wymaga od swoich pracowników,zamiast ciągle ich zastępować.Jeśli to jego kampania wyborcza,to mi się chce rzygać.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama