POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Lekkoatleci z Lipusza pokazali klasę

  Lekkoatleci z Lipusza pokazali klasę

  Edyta Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Lekkoatleci z Lipusza pokazali klasę
  Lekkoatleci z Lipusza mają na koncie wiele sukcesów. Minione miesiące były dla nich bardzo udane
  Lekkoatleci z Lipusza pokazali klasę
  Minione miesiące obfitowały w sportowe sukcesy. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce. Na stadionie AWFiS w Gdańsku wystartowało blisko 600 zawodników i zawodniczek reprezentujących 39 klubów województwa pomorskiego.

  Nasi zawodnicy wywalczyli 2 medale i kilka czołowych miejsc. Julia Mirowicz zdobyła medal srebrny w rzucie dyskiem z wynikiem 32.43 m, medal brązowy wywalczyła Nikola Wojaczek w rzucie oszczepem wynikiem 31.40m.

  Pozostałe czołowe miejsca:
  - 4 miejsce Adam Domaszk – skok wzwyż
  - 6 miejsce Nikola Wojaczek – rzut dyskiem
  - 7 miejsce Adam Domaszk – pchnięcie kulą

  W połowie września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie miejskim w Toruniu. W zawodach wystartowało blisko 670 młodych lekkoatletów reprezentujących 52 kluby z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Była to ostatnia – najważniejsza eliminacja przed Mistrzostwami Polski Młodzików w lekkiej atletyce.

  Tam również bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Lipusz. Srebrny medal w rzucie dyskiem zdobyła Julia Mirowicz. Zawodniczka UKS Lipusz uzyskała wynik 32.47m. co jest niewiele gorszym wynikiem od jej rekordu życiowego.

  Bardzo dobre 5 miejsce zajęła Klaudia Kinowska także w konkursie rzutu dyskiem. Również Nikola Wojaczek zajęła 5 miejsce w konkursie rzutu oszczepem uzyskując 32.89m.

  Najlepsi zawodnicy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wśród nich zawodniczka UKS Lipusz Julia Mirowicz wystartowali w Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbyły się w Zielonej Górze. Tam nasza zawodniczka zajęła 10 miejsce, kończąc sezon wynikiem 35.97m.

  Warte podkreślenia jest to, że większość zawodników UKS Lipusz – sekcji Lekkoatletycznej PCM Garczyn jest rok młodsza w swojej kategorii wiekowej, co dobrze rokuje na przyszły sezon.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama