Paula Radcliffe pobiegła w Verve 10K Run Sopot, ale nie zwyciężyła [ZDJĘCIA]

Patryk Kurkowski
Paula Radcliffe zajęła czwarte miejsce wśród kobiet. Najlepsi w sopockim biegu byli Szymon Kulka i Dominika Nowakowska.

Z wielkim rozmachem zorganizowano bieg ulicami Sopotu. Meta w Ergo Arenie, rekordzistka w maratonie kobiet na starcie, wreszcie transmisja telewizyjna. Trzeba przyznać, że to wszystko podniosło rangę zawodów, których - co ciekawe - nie wygrał Kenijczyk.

Komen Joel Kosojei był blisko triumfu, ale na ostatnich kilometrach osłabł i przegrał z zaledwie 21-letnim Szymonem Kulką. Polak wytrzymał zatem dość wymagający podbieg i pewnie zwyciężył.

Więcej emocji było w rywalizacji kobiet. Po pierwsze dlatego, że oczy kibiców były zwrócone na Brytyjkę. Po drugie, z powodu emocjonującej walki o drugie miejsce. Bezkonkurencyjna okazała się Dominika Nowakowska, ale za jej plecami długo ramię w ramię biegły Justyna Korytkowska i Marta Krawczyńska. Ostatecznie ta pierwsza była górą. 41-letnia Radcliffe na mecie pojawiła się jako czwarta kobieta.

Ogółem bieg główny Verve 10K Run ukończyło ponad 1700 biegaczy i biegaczek. To przyzwoita frekwencja, choć odległa od największych biegów w Trójmieście i na Pomorzu. To była jednak pierwsza edycja, co mogło mieć wpływ na frekwencję.

Organizatorzy mają jednak powody do zadowolenia. Nie dostrzegliśmy żadnych większych uchybień czy braków. Wręcz przeciwnie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Atmosfera była naprawdę dobra, trasa generalnie płaska i idealna do bicia rekordów życiowych. Wczoraj dodatkowo dopisała też pogoda. Meta w Ergo Arenie to również znakomity pomysł.

Wyniki

Klasyfikacja mężczyzn: 1. Szymon Kulka 29:38, 2. Komen Joel Kosojei (Kenia) 29:51, 3. Artur Kern 30:19, 4. Tomasz Grycko 30:44, 5. Marek Kowalski 31:23.

Klasyfikacja kobiet: 1. Dominika Nowakowska 34:26, 2. Justyna Korytkowska 35:04, 3. Marta Krawczyńska 35:08, 4. Paula Radcliffe 35:28, 5. Kamila Pobłocka 36:10.