Pelplin. Przedłuża się remont kładki nad rzeką

  Pelplin. Przedłuża się remont kładki nad rzeką

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pelplinianie mieli z niej korzystać już w grudniu ubiegłego roku. Zbliża się jednak koniec stycznia i końca remontu kładki nad rzeką Wierzycą, łączącej ulicę Kościuszki w Pelplinie nie widać. Chociaż prace na niej trwają, nie zbliżają się nawet do etapu zakończenia. Co najwyżej to półmetek.
  - Trudno powiedzieć, kiedy będzie można przez nią przechodzić - mówi Dominik Kłos z firmy Polwar, która wykonuje remont kładki. - Jeżeli nie wypadnie nic, co może wpłynąć na opóźnienia, to będzie to może pod koniec pierwszego tygodnia lutego.

  Przypomnijmy, jak nam tłumaczył przedstawiciel firmy pod koniec grudnia, wówczas na opóźnienia wpłynęło prowadzenie dwóch etapów prac jednocześnie. Robotnicy nie mogli zamknąć terenu, aby nie odciąć mieszkających tu osób od swoich domów.
  Dodatkowo okazało się podczas rozbiórki starego mostu, że np. inna jest długość przyczółków niż była w dokumentach, i trzeba było zmienić projekt. To wszystko spowodowało, że mieli miesięczne opóźnienie.

  - Nadrobilibyśmy je bez problemu, gdyby nie zimowa aura, która nadeszła. Nie da się wykonywać pewnych prac w takich temperaturach, jeżeli mamy to zrobić dobrze - mówił wówczas Dominik Kłos.

  Mieszkańcy są zmęczeni remontem. - Ci, którzy mieszkają w linii prostej 500 metrów od centrum, muszą nadrabiać drogi, która zajmuje 10-15 minut - mówi młoda mieszkanka Pelplina, która odbiera dziecko z pobliskiego przedszkola. Ona ma szczęście, bo przedszkole znajduje się.... przed remontowana kładką, bliżej centrum. Za to szkoła już za. - Na szczęście uczniom zapewniono dojazd - tłumaczy nasza rozmówczyni.

  Na kładce obecnie pracuje około dziesięciu osób. Po zapadnięciu ciemności, włączane jest oświetlenie. Cała inwestycja obejmuje modernizację ulicy Kościuszki do małego ronda. Ma zakończyć się pod koniec maja.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama