Chojniczanka Chojnice lepsza od lidera tabeli I ligi!

Piłkarze Chojniczanki wygrali w sobotę z liderem I ligi, ekipą Termaliki Bruk-Bet 1:0. Warto zaznaczyć, że to dopiero pierwsza porażka zespołu z Niecieczy w tym sezonie!

Piłkarze Chojniczanki są na fali. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka wygrali trzeci pojedynek z rzędu, a czwarty z pięciu ostatnich spotkań i tym samym konsekwentnie wspinają się w ligowej tabeli. Nasza drużyna ma obecnie 19 punktów na koncie i zajmuje świetne, 6. miejsce.

W starciu z Termaliką kibice w Chojnicach liczyli choćby na remis. Piłkarze sprawili im jednak kolejną wielką niespodziankę i tym razem odprawili z kwitkiem lidera tabeli.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały jednak tak, jak można było się tego spodziewać - do ataku ruszyli goście. Termalika stworzyła kilka groźnych sytuacji, ale nie była w stanie swojej przewagi udokumentować bramką. Kiedy wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni bez zdobyczy bramkowej, wtedy z szał radości miejscowych fanów wprowadził Tomasz Mikołajczak. W akcji sam na sam, golkiper rywali dobrze interweniował, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki.

W drugiej połowie gospodarze w głównej mierze skupili się na defensywie. W ostatnich minutach zamurowali wręcz swoją bramkę i dowieźli komplet punktów.

W kolejnym meczu Chojniczanka zagra na wyjeździe z Flotą Świnoujście. Początek spotkania w sobotę, 18 października o godz. 18.