POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Bobo na piątek. Bogusław Kaczmarek: Stabilizacja? Nie sądzę...

  Bobo na piątek. Bogusław Kaczmarek: Stabilizacja? Nie sądzę [FELIETON]

  Bogusław Kaczmarek

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W Lechii nihil novi, czyli zmian w zarządzie ciąg dalszy. Ostatnie dobre wyniki drużyny Lechii z trenerami Tomaszem Untonem i Maciejem Kalkowskim przysłoniła personalna decyzja rady nadzorczej, na której na boczny tor odesłani zostali Andrzej Juskowiak i Artur Waśkiewicz.
  Bobo na piątek. Bogusław Kaczmarek: Stabilizacja? Nie sądzę [FELIETON]

  ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  O ile dla bacznego obserwatora aktualnej sytuacji i sceny organizacyjnej w Lechii - te dwie dymisje były konsekwencją wcześniejszych zapowiedzi i informacji prasowych, o tyle rezygnacja ze stanowiska p.o. prezesa Dariusza Krawczyka - była dla niektórych, w tym przede wszystkim dla Jowity Twardowskiej, wiceprzewodniczącej rady nadzorczej z ramienia Grupy Lotos, ogromnym zaskoczeniem. Dla wielu osób, blisko związanych z klubem, decyzja Krawczyka nie była jednak niespodzianką. Ludzie znający Darka, człowieka od lat pałającego wielką miłością i bezinteresownie związanego z Lechią, nie są w stanie do końca w to uwierzyć. Jest rzeczą oczywistą, że nie był to tylko gest solidarności z dwoma odwołanymi członkami zarządu.
  Teraz jest pytanie: Czy w związku z tym nowe personalne rozdanie w składzie zarządu to gwarancja stabilizacji? Nie sądzę, bo w najbliższym czasie ma się odbyć walne zgromadzenie spółki. A propos, uprzejmie zwracam uwagę, że zarządzanie i praca w nowym projekcie Lechii to zaszczyt, honor, ale zarazem obowiązek podejmowania koniecznych dla klubu decyzji i ogromna odpowiedzialność w ich realizacji.

  Drugim ważnym wątkiem i problemem do rozwiązania jest kwestia obsady trenerskiej. Stawiam zatem pytanie: Komu służy przedłużający się stan wyczekiwania i niepewności dotyczącej stałej obsady trenerskiej? Nie wiem, czy na dzisiaj ktoś z ludzi zarządzających klubem z nowego układu właścicielskiego jest w stanie dać autorytatywną i wiarygodną odpowiedź. Faktem jest, że ostatecznie upadła kandydatura Tomasza Hajty. Wróble ćwierkają, że terapią i lekiem na całe zło może być powrót cieszącego się uznaniem trenera Ricarda Moniza.

  Poza wszystkimi spekulacjami i domysłami życie w Lechii musi toczyć się dalej. Tymczasowi trenerzy dokonali przez dziesięć dni współpracy z zespołem wiele niezwykle ważnych rzeczy. Po pierwsze, przywrócili właściwe nastawienie, wiarę i komunikację w samej drużynie. Co za tym idzie, drużyna zaczęła myśleć i porozumiewać się tym samym piłkarskim głosem. Ponadto udało się, co nie jest sprawą łatwą, wskrzesić ducha zwycięzców i włożyć wiarę, że skoro się chce, to dobre wyniki są w zasięgu ręki. Remis z aktualnym liderem ekstraklasy w Zabrzu czy pierwsze od kilku tygodni zwycięstwo z Cracovią są afirmacją skutecznego szkoleniowego działania i mądrych personalnych decyzji.

  Przed duetem trenerskim trudne zadanie efektywnego wykorzystania przerwy w ligowych rozgrywkach. Mam na myśli dobranie odpowiednich form, środków i treści treningowych, które będą miały wpływ na dalszą dyspozycję drużyny.

  Bogusław Kaczmarek

  Szukasz więcej sportowych emocji?

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   treść

   kibic LG (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Najlepsze treści treningów to Bobo miał w Łęcznej jak wszystko było poukładane. Najlepiej to on z De Zewem trenowali by drużynę jednocześnie sprawując władzę.Najchętniej jednak robili by...rozwiń całość

   Najlepsze treści treningów to Bobo miał w Łęcznej jak wszystko było poukładane. Najlepiej to on z De Zewem trenowali by drużynę jednocześnie sprawując władzę.Najchętniej jednak robili by transfery, ale na pewno nie z korzyścią dla klubu tylko dla swojego interesu.Bobo to arkowiec a opowiada o Lechii.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   WARTO WIEDZIEĆ: 500 plus - nowe wnioski do złożenia od sierpnia!

   WARTO WIEDZIEĆ: 500 plus - nowe wnioski do złożenia od sierpnia!

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Gry On Line - Zagraj Reklama