Grad bramek i zwycięstwo Vistalu Łączpol

Janusz Woźniak
Ważne zwycięstwo odniosły szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia. Podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego pokonały w wyjazdowym meczu AZS Politechnikę Koszalin 33:29, umacniając się tym samym na drugim miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Pierwsza połowa meczu w Koszalinie to był festiwal bramek i... błędów z obu stron. Przez pierwsze 30 minut gry padło aż 35 bramek. Lepiej zaczęły ten mecz gospodynie, które w czwartej minucie gry prowadziły 3:0. Gdynianki nie mogły wstrzelić się w koszalińską bramkę, ale ta niemoc trwała stosunkowo krótko. W siódmej minucie był już remis 4:4, a bramkarka i obrona gospodyń nie mogły znaleźć recepty na skuteczną Patrycję Kulwińską, która w 11 minucie gry po raz pierwszy wyprowadziła gdynianki na prowadzenie 7:6. Jednocześnie był to piąty gol popularnej "Pati" w tym meczu.

W kolejnych minutach grano bramka za bramkę. Przewaga jednej lub drugiej drużyny wynosiła co najwyżej dwie bramki. Zadziwiła, pozytywnie, w tej pierwszej połowie Patrycja Mikszto, która obroniła wszystkie trzy rzuty karne koszalinianek. Jednak to gospodynie, po bramce Joanny Chmiel, schodziły na przerwę prowadząc 18:17. To było interesujące, trzymające w napięciu 30 minut, ale też nie sposób było nie zauważyć dużej ilości prostych błędów popełnionych przez szczypiornistki obu drużyn.

Losy meczu rozstrzygnęły się przez pierwsze 10 minut gry drugiej połowy. W tym czasie gdynianki zdobyły sześć bramek, tracąc zaledwie jedną. W 40 minucie meczu miały więc trzy bramki przewagi (22:19) i prowadzenia w meczu nie dały już sobie odebrać. Zespół gospodyń potrafił co najwyżej zbliżyć się na dwa gole.

- W pierwszej połowie popełniliśmy za dużo błędów. W drugiej wydarłyśmy praktycznie to zwycięstwo lepszym przygotowaniem fizycznym. Cieszy nas wygrana, ale jeżeli mamy skutecznie walczyć o mistrzostwo Polski, to tylu błędów w jednym meczu, co w Koszalinie, nie możemy popełniać - powiedziała Karolina Szwed.

AZS Politechnika Koszalin - Vistal Łączpol Gdynia 29:33 (18:17)
AZS Koszalin: Szywierska, Kwiecień - Bilenia 5, Szostakowska 1, Chmiel 3, Kobyłecka 4, Szafulska 3, Dworaczyk 6, Całużyńska 4, Błaszczyk, Leśkiewicz 1, Muchocka 2, Olek, Łach.
Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Koniuszaniec 3, Szwed 4, Głowińska 4, Dinis Vartic 2, Mateescu 2, Sulżycka 3, Kulwińska 6, Duran 6, Jędrzejczyk 3, Lipska.