Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni 78:68

Robert Gębuś
Gdyby ten mecz został rozegrany w ubiegłym roku, pewnie i wynik i humory słupszczan byłby inne. Niestety, nie ten czas, i nie ta dyspozycja zawodników. Ostatnia w tabeli Kotwica Kołobrzeg wygrała z liderem, Energą Czarni Słupsk 78:68 i odbiła się od dna. Na szczęście zgromadzony w pierwszej rundzie zapas punktów pozwolił Czarnym Panterom na utrzymanie prowadzenia w tabeli TBL. Niestety, to jedyny powód do radości.

Początek należał do Energi Czarnych. Niespodzianką był występ Jerela Blassingama. Zawodnik, który miał nie grać z powodu kontuzji łękotki.

- Zagrał z urazem, ale to odbiło sie na jego grze - mówi Dainius Adomaitis, trener Energi Czarnych Słupsk. - Na dodatek urazu doznał Mantas Cesnauskis.

Mimo tego, to Czarni dyktowali warunki gry w pierwszych odsłonach. Trafił Byan Davis, poprawił Cameron Benerman, a z chwilę rzutem za trzy skarcił kołobrzeżan Zbigniew Białek. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Energi Czarnych 12:18. Druga kwarta to atak Kotwicy. Zespół Dariusza Szczubiała ma nóż na gardle i było to widać w ich grze. Kotwica przyspieszyła. Kenneth Henderson i Ted Scott szaleli w ataku. Tymczasem zawodnicy ze słupska gubili piłki, po których Kotwica wyprowadzała kontrataki. Jednak tym razem Czarne Pantery się nie obroniły. Koszykarze ze Słupska schodzili na przerwę z minimalnie przegrywając 33:35.

Początek trzeciej kwarty należał do Kotwicy, a konkretnie do Teda Scotta. Rozgrywający zespołu z Kołobrzegu doprowadził do wyrównania. Dzięki trafieniom Bennermana, Kotwica nie prowadziła za wysoko. Niestety, ostatnia kwartę zawodnicy Kotwicy wygrali 31:16 i cały mecz 68:78.

- Szkoda, bo popełniliśmy zbyt wiele błędów w ataku- nie kryje Dainius Adomaitis - Robimy jednak wszystko, żeby wyść z dołka. Mecz z Kotwicą, podobnie jak z Koszalinem, był do wygrania.

Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni 78:68 (12:18, 21:17, 14:17, 31:16)
Energa: Bennerman 20 (1), Blassingame 13 (1), Białek 12 (2), Davis 5, Oakes 6, Roszyk 5 (1), P Leończyk 4, Szawarski 3 (1)