SPECJALNE WYDANIE PLUS.DZIENNIKBALTYCKI.PL
  Kup prenumeratę cyfrową i czytaj więcej o najważniejszych wydarzeniach w regionie!

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Rozwiń

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Czy można było przewidzieć tragedię i jak działa system ostrzegania? W starostwie nie przesłano dalej alertów, bo było po godz. 15. Do tego obraz po kataklizmie. Mamy dla Was zdjęcia i wideo.

  Dzień Papieski 2014. Stypendystki Fundacji Dzieło Nowego...

  Dzień Papieski 2014. Stypendystki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia o niezwykłej zbiórce

  Irena Łaszyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kwesty na ulicach miast odbywają się zawsze w Dniu Papieskim, czyli w niedzielę poprzedzającą 16 października
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Archiwum prywatne

  Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony 12 października 2014 pod hasłem: "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Chciałabym, żeby ludzie zrozumieli, że pieniądze, które w niedzielę będą wrzucać do puszek, to nie jest taka zwyczajna zbiórka - mówi jedna ze stypendystek Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  Dziewięć lat temu chodziły do szkoły, miały świadectwa z czerwonym paskiem i marzyły o fajnym życiu. Czy "papieskie" stypendium pomogło im te marzenia spełnić? W najbliższą niedzielę wolontariusze z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej uzdolnioną młodzież z małych miejscowości, po raz 14 wyjdą z puszkami na ulice miast. A my postanowiliśmy odszukać Anię, Małgosię, Justynę, Olę…

  Dziewięć lat to niemal epoka. Wszystko się zmienia: stan cywilny, nazwisko, adres. Ola, która skończyła prawo i wyszła za mąż, wyjechała do Wrocławia. Nikt nie zna numeru jej telefonu. Anię też niełatwo odnaleźć. Kto by pomyślał, że ta miłośniczka literatury pięknej, zaczytana w książkach, najpierw pójdzie do Wyższej Szkoły Bankowej, a potem do Akademii Marynarki Wojennej? W dodatku, zajmie się zawodowo finansami w Komendzie Wojewódzkiej Policji?
  - Mąż jest strażakiem, a studiuje razem ze mną - opowiada Anna Nagórska, dawniej Wlazło. - Właśnie się przygotowujemy do obrony pracy magisterskiej.

  Dziewięć lat temu Ania się zarzekała, że nigdy nie zamieszka w mieście. Twierdziła, że w tym swoim Mierzeszynie, 30 kilometrów od Gdańska, ma wszystko, czego potrzebuje: dom, ogródek, przyjaciół i bibliotekę. Ale gdy zaczęła pracę i drugie studia, to stwierdziła, że dojazd ze wsi zajmuje za dużo czasu. Zresztą każdy, prędzej czy później, zaczyna tęsknić za własnym kątem.
  - Wzięliśmy z mężem kredyt "Rodzina na swoim", zamieszkaliśmy na gdańskim osiedlu - mówi Anna. - Ta decyzja wymagała odwagi, nikt nie lubi długów. Ale oboje mamy stabilną pracę, jakoś damy radę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama