Gmina Karsin: Strażacy z OSP w Osowie jeszcze szybciej będą...

  Gmina Karsin: Strażacy z OSP w Osowie jeszcze szybciej będą wiedzieli o niebezpieczeństwie

  Edyta Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gmina Karsin: Strażacy z OSP w Osowie jeszcze szybciej będą wiedzieli o niebezpieczeństwie

  ©Edyta Okoniewska

  Dla strażaków ważna jest każda sekunda jeśli chodzi o bezpieczeństwo, dlatego też zainwestowali w nowy sprzęt.
  Gmina Karsin: Strażacy z OSP w Osowie jeszcze szybciej będą wiedzieli o niebezpieczeństwie

  ©Edyta Okoniewska

  Najnowocześniejsze w powiecie kościerskim urządzenie służące do alarmowania strażaków i mieszkańców o niebezpiecznych zdarzeniach trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie w gm. Karsin.

  - Nowy sprzęt alarmowy pozwala na bardzo sprawne informowanie o zdarzeniu strażaków - mówi Krzysztof Datta, komendant gminny OSP w Karsinie. - Jeśli ochotnik nie zareaguje i nie odbierze połączenia lub jego numer był zajęty, powiadomienie zostanie ponowione.
  Jestem przekonany, że wprowadzona nowa forma alarmowania strażaków z pewnością poprawi stan gotowości bojowej tej OSP, co jednocześnie skróci czas wyjazdu do akcji. Nadmieniam, że w przypadku zagrożenia ludzkiego życia lub zdrowia liczy się każda sekunda.

  Warto dodać, że powiadamianie OSP, działających w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Polsce polega na wywoływaniu selektywnym tj. zdalnym uruchamianiu syren alarmowych drogą radiową. Alarmowanie przy pomocy takich urządzeń polega na tym, że w razie konieczności wyjazdu do akcji załóg OSP jednocześnie z włączeniem przez stanowisko kierowania drogą radiową syreny, urządzenie rozpoczyna równoczesne dzwonienie na telefony wszystkich strażaków danej OSP.
  Istnieje też możliwość modulacji alarmów obrony cywilnej, których zadaniem jest ostrzeganie ludności o nadchodzącym zagrożeniu.

  Koszt zakupu nowego urządzenia alarmowego dla OSP Osowo to kwota ponad 6 tys. złotych. Strażacy na ten cel pozyskali dotację ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego za pośrednictwem Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama