Michał Majewski, radny opozycji o mijającej kadencji...

  Michał Majewski, radny opozycji o mijającej kadencji burmistrza: Brak wsparcia dla gospodarki

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zdaniem Michała Majewskiego, radnego opozycji...
  Jeśli chodzi o politykę władz realizowaną w okresie mijających czterech lat, to mam wiele krytycznych uwag. Oczywiście nie poddaję w wątpliwość wielu inwestycji, które zostały zrealizowane w trakcie tej kadencji, bo część z nich była naprawdę potrzebna.

  Natomiast w moim przekonaniu obecne władze miasta zapomniały o rozwoju gospodarczym Kościerzyny. Uważam, że o wspomnianym rozwoju decydują w głównej mierze małe i średnie przedsiębiorstwa.
  Kościerzyna nie może być jednym, wielkim sklepem. Brak polityki wspierającej rozwój przedsiębiorczości powoduje ucieczkę wielu młodych ludzi z naszego miasta. Powstają duże hipermarkety, które oczywiście dadzą jakieś miejsca pracy, ale z drugiej strony doprowadzą do tego, że mniejsi handlowcy zaczną zwalniać ludzi.

  W mojej opinii Inkubator Przedsiębiorczości wcale nie wspiera lokalnego biznesu, bo daje tylko miejsca biurowe, a Kościerzynie są potrzebne przede wszystkim nowe miejsca pracy. Tak się składa, że małe i średnie firmy, które odprowadzają podatki do budżetu miasta, w dużej mierze utrzymują takie obiekty jak sale sportowe czy pływalnie. Jeżeli podatki będą nadal podwyższane, to dojdzie do takiej sytuacji, że przedsiębiorcy wyprowadzą swoje firmy poza miasto, a wspomnianych obiektów nie będzie miał kto utrzymać.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama