POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Modrzejewski wraca do gry. Jednak powalczy z Czuchą o fotel...

  Modrzejewski wraca do gry. Jednak powalczy z Czuchą o fotel burmistrza Kościerzyny

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Marcin Modrzejewski jednak zawalczy o fotel burmistrza miasta

  Marcin Modrzejewski jednak zawalczy o fotel burmistrza miasta ©Maciej Wajer

  To, o czym mówiono w miejskich kuluarach, stało się faktem. Marcin Modrzejewski, były burmistrz miasta będzie walczył w nadchodzących wyborach o funkcję, którą pełnił cztery lata temu.
  Marcin Modrzejewski jednak zawalczy o fotel burmistrza miasta

  Marcin Modrzejewski jednak zawalczy o fotel burmistrza miasta ©Maciej Wajer

  Marcin Modrzejewski będzie walczył w listopadowych wyborach samorządowych o fotel burmistrza Kościerzyny. Swoją decyzję ogłosił oficjalnie podczas spotkania na kościerskim Rynku. Towarzyszyło mu grono zwolenników.

  O kandydowaniu byłego gospodarza miasta mówiło się w kuluarowych dyskusjach od dłuższego czasu. Sam zainteresowany nie potwierdzał tych informacji, ale też im nie zaprzeczał. Dla niektórych, deklaracja Marcina Modrzejewskiego może być jednak pewnym zaskoczeniem.

  Przypomnijmy, że w lipcu tego roku M. Modrzejewski ubiegał się o rekomendację w listopadowych wyborach od stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Kościerskiej. Jego kontrkandydatem był wówczas Zdzisław Czucha, burmistrz miasta. Podczas pierwszego głosowania obydwaj otrzymali taką samą liczbę głosów. Wtedy też M. Modrzejewski zapowiedział, że jeżeli w kolejnym głosowaniu Wspólnota Ziemi Kościerskiej nie udzieli mu rekomendacji, to wówczas nie będzie walczył o stanowisko burmistrza.

  Pod koniec sierpnia miała miejsce dogrywka między wspomnianymi kandydatami. Zwycięsko wyszedł z niej Zdzisław Czucha. Po tej przegranej M. Modrzejewski nie podtrzymał swojej wcześniejszej deklaracji. Podkreślił jedynie, że musi mieć czas na zastanowienie. Pod koniec minionego tygodnia, uciął wszelkie wątpliwości i spekulacje dotyczące jego ewentualnego startu w listopadowej walce.

  - Środowisko, które zachęcało mnie do startu w wyborach, charakteryzuje się ogromnym potencjałem optymizmu - stwierdza Marcin Modrzejewski. - Ponadto prezentują zupełnie nowe spojrzenie na rozwój Kościerzyny. I to jest chyba najlepsza odpowiedź na pytanie, dlaczego zdecydowałem się na start. Ci ludzie bardzo pozytywnie mnie zmotywowali.

  Warto podkreślić, że Marcin Modrzejewski będzie kandydatem na stanowisko burmistrza z komitetu wyborczego Inicjatywa dla Kościerzyny. Zapytaliśmy w tej sytuacji, czy to jego ostateczne rozstanie z ugrupowaniem, do którego należał przez wiele lat, czyli Wspólnotą Ziemi Kościerskiej.

  - Osobiście nie uważam, żeby to było rozstanie ze Wspólnotą - wyjaśnia Marcin Modrzejewski. - Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami, w tym również ze Wspólnotą Ziemi Kościerskiej. Chcemy się przede wszystkim skupić na szeroko rozumianym rozwoju naszego miasta i współpracować dla jego dobra.

  ***

  O kandydacie  Marcin Modrzejewski (rocznik 1974) jest bardzo dobrze znany kościerskiej społeczności. Swoją karierę rozpoczynał jako zwykły urzędnik w kościerskim magistracie. Był referentem, a potem zastępcą naczelnika wydziału polityki społecznej. Od początku był bardzo bliskim współpracownikiem urzędującego wówczas burmistrza Zdzisława Czuchy. Zobacz, czym od 2002 roku zajmował się Modrzejewski?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama