POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Ewakuacja blisko 500 uczniów Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Ktoś...

  Ewakuacja blisko 500 uczniów Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Ktoś rozpylił nieznaną substancję

  aniz

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ewakuacja blisko 500 uczniów Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Ktoś rozpylił nieznaną substancję

  ©Piotr Hukało

  Blisko 500 osób zostało ewakuowanych z budynku gimnazjum nr 4 w Słupsku. Wszystko przez śmierdzącą substancję, którą ktoś rozpylił na korytarzu placówki.
  Ewakuacja blisko 500 uczniów Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Ktoś rozpylił nieznaną substancję

  ©Piotr Hukało

  Straż pożarna w Słupsku informację i wyraźnie wyczuwalnym nieprzyjemnym zapachu, który unosił się w budynku Gimnazjum nr 4 w Słupsku odebrała o godz. 14.06.

  - Gdy nasze siły dotarły na miejsce wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkoły zostały już ewakuowane. Decyzją dyrekcji szkoły budynek opuściło ok. 400 uczniów i 60 pracowników placówki - informuje kpt. Grzegorz Falkowski, rzecznik prasowy KM PSP w Słupsku.


  Jak dodaje Falkowski, na miejsce został skierowany jeden zastęp straży pożarnej. - Nasi ratownicy wyposażeni w detektor, który mierzy stężenie substancji niebezpiecznych w powietrzu, stwierdzili, że w budynku nie doszło do rozszczelnienia żadnej z instalacji. Co więcej, mimo wyraźnie wyczuwalnego nieprzyjemnego zapachu, w powietrzu nie znajdowały się żadne substancje, które mogłyby zagrażać osobom znajdującym się w pomieszczeniu - dodaje rzecznik prasowy słupskich strażaków.

  Na szczęście ewakuacja przebiegła sprawnie. Żadnej z uczniów, ani pracowników Gimnazjum nr 4 w Słupsku nie potrzebował pomocy lekarskiej.

  Na miejscu zakończyły się już działania straży pożarnej. Obecnie okoliczności pojawienia się przykrego zapachu w budynku szkoły wyjaśnia policja.  Czekamy na Twój sygnał!

  Wyślij do nas informację, film, zdjęcia z wypadku, którego jesteś świadkiem!


  t: 502-499-006 e:internet@prasa.gda.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama