Gdynia: Warszaty taneczne Bit Północy 2011 (ZDJĘCIA)

  Gdynia: Warszaty taneczne Bit Północy 2011 (ZDJĘCIA)

  Ksenia Pisera

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia: Warszaty taneczne Bit Północy 2011 (ZDJĘCIA)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Przemek Świderski

  Bit w muzyce nadaje tancerzom tempa. Nie zwalniają ani na chwilę, każdy dźwięk starają się podkreślić jak najmocniej. Niektórym przychodzi to naturalnie, a inni muszą nad tym pracować. Do niedzieli włącznie tancerze z całej Polski brali udział w warsztatach projektu Gdynia Bit Północy, gdzie mieli szanse szkolić swoje umiejętności.
  Uczestnikami zajęli się profesjonaliści - choreograf z Nowego Jorku Jermaine Browne, Brian Green oraz Brazylijczyk Wesley Messias. Każdy miał 90 minut dziennie na nauczenie grupy choreografii.

  - W zajęciach wzięło udział ponad czterdzieści osób - mówiła Martyna Grzybowska ze studia tańca Smooth Moves Unique, organizatora warsztatów - Sporo osób jest z Trójmiasta, ale jest też grupa tancerzy którzy przyjechali z całej Polski.


  Na zajęcia zapisywali się zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Na parkiecie można było spotkać Paulinę Szczęsnowicz oraz Martę Jaremin z formacji tanecznej Enzym z Gdańska, którym kibicowaliśmy miedzy innymi w programie "Mam talent". Dziewczyny tańczyły ramię w ramię z Kacprem Matuszewskim i Leal Zielińską, na stałe związanych ze studiem Smooth Moves Unique, znanych między innymi z "You Can Dance"

  - Jednym z moich ulubionych choreografów to właśnie Jermaine Browne - mówiła Leal - Miałam już zaszczyt brać u niego lekcje i było to niesamowite doświadczenie pod wzglęnie tylko tanecznym, ale i mentalnym.

  Choreografie, które tancerze trenowali przez ostatnie trzy dni, będzie można zobaczyć w poniedziałek w gdyńskim Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, gdzie poza pokazami odbędzie się też konkurs The One, którego zwycięzca poleci na tygodniowe warsztaty do nowojorskiego Brodway Dance Center, gdzie uczą się najlepsi tancerze.

  Zapisy do turnieju rozpoczynają się w poniedziałek o godz. 12, natomiast pokazy tańca można oglądać od godz. 16. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych.

  - To będzie prawdziwe show - zapowiada Martyna Grzybowska. - Podczas występu pokażemy świetne choreografie, nie tylko hip hopowe. Duże emocje są związane też z konkursem, w ubiegłym roku udział wzięło 200 tancerzy. Konkurencja i w tym roku będzie duża, ale miejsce w brodwayowskiej dance center jedno - zdobędzie je najlepszy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama