Pomorze: Gang samochodowy rozbity! Odzyskano 8 luksusowych...

  Pomorze: Gang samochodowy rozbity! Odzyskano 8 luksusowych aut [ZDJĘCIA]

  oprac. mk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą w północnej Polsce, zajmującą się legalizacją kradzionych samochodów
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KWP Gdańsk

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się legalizacją kradzionych samochodów. Zatrzymano 15 osób, 5 z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych prokurator orzekł dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Odzyskano 8 luksusowych samochodów o wartości 1,5 mln. zł.
  Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się legalizacją kradzionych samochodów.

  Sprawcy przerabiali numery identyfikacyjne pojazdów pochodzących z kradzieży na terenie różnych krajów Europy i za pomocą podrobionych dokumentów rejestracyjnych oraz sfałszowanych umów sprzedaży legalizowali je w urzędach różnych miast w Polsce.


  Prowadząc śledztwo policjanci przesłuchali kilkudziesięciu świadków, przeszukali kilkadziesiąt miejsc i zabezpieczyli 8 luksusowych samochodów o łącznej wartości około 1,5 mln. zł. Wśród odzyskanych pojazdów są m.i n. Land Rover i BMW.

  Czytaj też: Kradzież samochodów na Pomorzu. Jakie auta ginęły najczęściej w 2013 roku? [RANKING]

  Funkcjonariusze zatrzymali 15 osób, którym przedstawiono zarzuty oszustwa, wyłudzenia kredytów, oraz paserstwa mienia znacznej wartości. Podejrzani o udział w przestępczym procederze to mężczyźni w wieku od 21 do 64 lat, wśród których znajdują się mieszkańcy głównie Polski północnej, oraz obywatel Niemiec.

  Wobec 5 zatrzymanych mężczyzn sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu, pozostali otrzymali zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama