Gdańsk sprzeda garaże

  Gdańsk sprzeda garaże

  A. Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Miasto nie jest od tego, by zajmować się garażami - mówi Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska, i zapowiada, że gmina wystawi garaże, których jest właścicielem, na sprzedaż.

  Najpierw dokonany zostanie przegląd zasobu. Wtedy też będzie wiadomo, ile z nich trafi na sprzedaż na wolnym rynku. A ta rozpocznie się jeszcze w tym roku. O cenie decydować będzie stan techniczny i lokalizacja. Zapadną też decyzje o ewentualnej rozbiórce lub zachowaniu niektórych garaży w zasobie miasta.

  Dziś miasto garaże wynajmuje. Gdy któryś się zwolni, ogłaszany jest ustny przetarg i najemcą zostaje ten, kto zapłaci więcej. Zainteresowanie, podobnie jak ich stan techniczny, jest różne, ale są dzielnice, gdzie garaże rozchodzą się na pniu.

  - Najemcy, których garaże zostaną przeznaczone na sprzedaż, otrzymają wypowiedzenia umów - informuje Tadeusz Piotrowski z Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


  Gdańsk jest obecnie w posiadaniu 1,2 tys. garaży (130 znajduje się na terenach dzierżawionych i nie zarządza nimi, tak jak pozostałymi, GZNK, a 35 jest wolnych i zostanie przeznaczonych do rozbiórki).
  Garaże znajdują się na Stogach, Przeróbce, Dolnym Mieście, Śródmieściu, Oruni, Chełmie, Siedlcach, Wrzeszczu, Oliwie, Brzeźnie, Młyniskach oraz w Nowym Porcie.
  Obecność garaży w zasobie miasta to spuścizna po minionym systemie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama