Karolina Młot i Michał Stosik z SKLA Sopot na podium w...

Karolina Młot i Michał Stosik z SKLA Sopot na podium w Zielonej Górze

Brunon Kowalke

Dziennik Bałtycki

Dwa medale i dwa rekordy życiowe - to dorobek młodych lekkoatletów SKLA Sopot podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze.

©fot. materiały prasowe

O sukcesy postarali się Karolina Młot, która zdobyła w skoku o tyczce brązowy medal, i Michał Stosik, który wywalczył srebrny medal w chodzie sportowym. Dwukrotnie na podium Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze stanęli reprezentanci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego i zarazem wychowankowie programu Energa Athletic Cup. W sumie w zawodach startowało pięciu zawodników SKLA.

Michał w chodzie na 5000 m należał do grona faworytów i... nie zawiódł oczekiwań. Finiszował jako drugi z czasem 25.06.99 - o prawie pół minuty lepszym od jego dotychczasowego rekordu życiowego, ustanowionego w sierpniu w Chojnicach. Zwyciężył Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) - 23.34.76.
    Srebro chyba, póki co, pisane rodowi Stosików. Pochodzący z Osiecznej chodziarz kontynuuje rodzinne tradycje, poszedł w ślady ojca Stanisława, czterokrotnego wicemistrza kraju seniorów w tej konkurencji, a obecnie wójta gminy.

Karolina Młot. 14-letnia tyczkarka dzielnie walczyła o podium Mistrzostw Polski Młodzików i dopięła swego. Karolina w drugiej próbie pokonała poprzeczkę, zawieszoną na wysokości 3.20 m. Ten wynik dał jej brązowy medal i poprawioną o 10 cm "życiówkę". Między sobą zawodnicy zrzeszeni w programie Energa Athletic Cup po raz ostatni w 2014 roku na otwartym stadionie będą rywalizować w najbliższą środę.

Rywalizacja dzieci z ośmiu pomorskich ośrodków -Karsina, Lubichowa, Pinczyna, Kolbud, Osiecznej - Szlachty, Kalisk, Gdyni i Sopotu odbędzie się na sopockim Stadionie Leśnym.