POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Dni Seniorów 2014 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym...

  Dni Seniorów 2014 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym [ZDJĘCIA]

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dni Seniora 2014 w Gdańsku
  Dni Seniora 2014 w Gdańsku
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Bołt

  W sobotę i niedzielę w Gdańsku odbywały się Dni Seniora 2014. Do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przybywali ludzie nawet spoza województwa.
  Zwieńczeniem wysiłków i dokonań gdańskich seniorów było rozstrzygnięcie konkursu pt. "Aktywni Seniorzy 2014", zorganizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Stowarzyszenie Seniorów "Starsi" oraz Urząd Miejski w Gdańsku. Laureatów uhonorowano podczas sobotniej uroczystości, zakończonej koncertem w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

  W kategorii "Najaktywniejsza Seniorka 2014" zwyciężyła Bożenna Wajss-Skuza.
  "Najaktywniejszym Seniorem 2014" został Andrzej Furmaga. Obydwoje laureaci wyróżnili się zaangażowaniem i wytrwałą pracą na rzecz integracji społecznej. W kategorii "Najciekawsza Inicjatywa Senioralna 2014" nagrodę otrzymała Grupa Dolne Miasto - za "Krótki szkic o dzielnicy Dolne Miasto". Za "Najlepszą Inicjatywę na rzecz Seniorów 2014" w Gdańsku uznano dokonania klubu "50 Aleja", a jury doceniło w tym przypadku aktywne i kreatywne podejście do realizacji działań.

  - Potrzebujemy ludzi aktywnych, którzy sprawiają, że w naszym mieście żyje się lepiej - mówił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, podczas wręczania nagród. - Dlatego staramy się popierać różne formy aktywności obywateli. Dużo dobrych przykładów takich działań dają seniorzy. Macie bowiem Państwo duże doświadczenie nie tylko zawodowe, ale też życiowe, co jest Waszą przewagą nad osobami liczącymi 20-40 lat. Wielu z Was znajduje w sobie ukrytą energię i tą energią się dzieli dla dobra innych, bo to dobro potem do Was wraca.

  W GPNT dużą popularnością cieszyła się Fundacja Sztuka Życia - Niepokonani, współorganizująca Gdańskie Dni Seniora. Fundacja przygotowuje spotkania integracyjne. W GPNT zawierano z nią porozumienia, np. w sprawie balów karnawałowych w domach pomocy społecznej.

  Fundacja ma też inne oferty. - Rozdajemy osłony na koła wózków inwalidzkich - mówi Dariusz Wiliński, prezes Fundacji Sztuka Życia - Niepokonani. - Można te osłony otrzymać w ramach konkursu.

  Podczas Dni Seniora można było skorzystać również z porad, udzielanych np. przez specjalistę od kręgosłupa dr. Jacka Rafało z kliniki Revimed oraz z porad kosmetyczek.
  k.netka@prasa.gda.pl

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama