Człuchów: Opinia biegłego ws. wypadku z 2008 roku dotarła...

  Człuchów: Opinia biegłego ws. wypadku z 2008 roku dotarła już do sądu

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W przyszły czwartek przed Sądem Rejonowym w Człuchowie wznowiony ma zostać proces Borysa S. z Rzeczenicy. Młody mężczyzna jest oskarżony o naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym on i dwie inne osoby doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a dwie inne poniosły śmierć. Grozi za to od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.
  Przypomnijmy, że do wypadku doszło 24 października 2008 r. Volkswagen corrado, którym jechało pięciu młodych mieszkańców powiatu człu-cowskiego, zderzył się z seatem alhambrą. Na miejscu zginął 22-letni wtedy Łukasz, a kilka dni po wypadku w szpitalu zmarł 18-letni wówczas Dawid. Kierowca i dwóch innych pasażerów volkswagena było ciężko rannych, ale przeżyli. Kierowca i pasażer seata nie odnieśli poważnych obrażeń.
  Pierwsza i, jak dotąd, jedyna rozprawa odbyła się przed człuchowskim sądem pod koniec lipca ub.r. Przesłuchano podczas niej kierowców i pasażerów obu aut oraz świadków wypadku - w sumie siedem osób.

  Borys S. nie przyznał się do winy i stwierdził, że nie jechał szybko i to auto jadące z naprzeciwka wjechało na jego pas ruchu, doprowadzając do zderzenia. Ponieważ zeznania Borysa S. różniły się od zeznań dwóch pasażerów jego pojazdu, którzy przeżyli zdarzenie, oraz od kierowcy i pasażera seata, sędzia zdecydował się powołać biegłego ds. wypadków drogowych, którego opinia ma być pomocna w ustaleniu przebiegu i przyczyn wypadku.

  Przez ostatnie miesiące sprawa stała w miejscu, a termin wyznaczony na 23 grudnia odwołano. W końcu jednak opinia biegłego dotarła do Sądu Rejonowego i kolejny termin wyznaczono na 27 stycznia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama