POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Gm. Czarne: Nowa firma wozi dzieci do szkół. Kłócą się...

  Gm. Czarne: Nowa firma wozi dzieci do szkół. Kłócą się dorośli, a cierpią na tym uczniowie

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gm. Czarne: Nowa firma wozi dzieci do szkół. Kłócą się dorośli, a cierpią na tym uczniowie

  ©archiwum

  Pięcioletnie dzieci, które muszą stać w autobusie, dowożącym je do zerówki, odjeżdżanie z przystanku przed godziną podawaną w rozkładzie jazdy, bójka w autobusie... - to tylko niektóre z zarzutów stawianych przez nauczycieli i rodziców z Wyczech i Biernatki firmie, która od września przewozi dzieci do szkół na terenie gminy Czarne.
  Gm. Czarne: Nowa firma wozi dzieci do szkół. Kłócą się dorośli, a cierpią na tym uczniowie

  ©archiwum

  Po miesiącu dowozów dzieci konflikt między przewoźnikiem a szkołą i rodzicami jest coraz większy. Po naszych publikacjach na ten temat zwołano nadzwyczajne posiedzenie Komisji Oświatowej Rady Miejskiej w Czarnem.

  - Nie jestem osobą konfliktową, ale w tym przypadku muszę reagować - mówiła komisji Alina Roszak, dyrektor szkoły w Wyczechach. I wyliczała - w poniedziałek autobus nie pojechał do jednej z miejscowości, innym razem kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych - tam, gdzie zwykle na autobus czekają dzieci, ale kilkaset metrów dalej.

  - Z kolei w piątek opiekunka w autobusie szarpała uczennicę za bluzę - twierdzi dyrektorka szkoły. - My w stosunku do uczniów nie używamy przemocy i nie możemy pozwolić na to, by robiła to opiekunka.

  Dariusz Kobryń, właściciel firmy przewozowej, dowożącej dzieci do szkoły, przysłuchiwał się zarzutom pod swoim adresem spokojnie, potem jednak określił je jako "totalne bzdury". Zasugerował nawet zwolnienie Aliny Roszak ze stanowiska dyrektora szkoły.

  - Z artykułu w gazecie dowiedziałem się, że pani dyrektor z Wyczech zajechała naszemu autobusowi drogę - mówił Kobryń. - Zawiadomię o tym prokuraturę. Ta pani na linii ciągłej wyprzedziła nasz autobus i wyhamowała tuż przed nim. Dobrze, że w autobusie była opiekunka i nikomu nic się nie stało!

  Do tego zdarzenia doszło w drugim tygodniu września. Według nauczycieli z Wyczech, autobus odjechał wówczas z przystanku ok. 10 minut przed czasem. Dyrektorka szkoły samochodem pojechała za nim i po kilku kilometrach zatrzymała, zmuszając do powrotu po dzieci. Jak się wczoraj okazało - to Kobryń miał w tym przypadku rację. Przez kilka dni wyprowadzano bowiem dzieci na autobus liniowy, a nie szkolny, jadący nieco wcześniej.

  - Musimy doprowadzić do rozwiązania konfliktu między przewoźnikiem a nauczycielami i rodzicami z Wyczech - przyznaje Krzysztof Kozioł, przewodniczący Komisji Oświatowej RM w Czarnem. - Dlatego też spotkamy się za kilka dni po raz kolejny. Mam nadzieję, że uda nam się wówczas dojść do porozumienia.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kobryń-porażka

   Kris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Ta firma to porażka! Strach z nim jeździć.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama