Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim...

  Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim [ZDJĘCIA]

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim
  1/30
  przejdź do galerii

  Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim ©Przemek Świderski

  W środę odbyła się inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas uroczystości nadano tytuł Doktora Honoris Causa pierwszemu matematykowi w historii uczelni – prof. Zbigniewowi Ciesielskiemu. Na inaugurację przybył także Lech Wałęsa.
  Na uroczystości obecni byli: były prezydent Lech Wałęsa, marszałek pomorski Mieczysław Struk, oraz wielu przedstawicieli biznesu, polityki i Kościoła.

  Profesor Zbigniew Ciesielski oprócz nadania tytułu Doktora Honoris Causa obchodzi dzisiaj także 80 urodziny. W laudacji podkreślano jego wyjątkowe zasługi dla polskiej i światowej probabilistyki – nauki o rachunku prawdopodobieństwa.


  Czytaj także: Psychologia i kryminologia – hity rekrutacji na Uniwersytet Gdański

  W swoim przemówieniu, witając nowych studentów w rodzinie akademickiej, rektor UG prof. dr hab. Bernard Lammek nawiązał m.in. do niestabilnej sytuacji międzynarodowej: - Życzę wam aby jedynym poświęceniem jakiego się od was wymaga w chwili obecnej było poświęcenie waszego czasu i młodości na zdobywanie wiedzy – powiedział.

  - Cieszymy się, że mamy o 4 procent więcej studentów w stosunku do zeszłego roku - powiedziała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik UG. - Kontynuujemy rozbudowę kampusu, do czerwca przyszłego roku mamy nadzieję że ukończy się budowa gmachu neofilologii i administracji centralnej. Powstaje instytut biotechnologii i remontujemy jeden z domów akademickich. Także przywrócenie bezpłatnego drugiego kierunku studiów było bardzo potrzebne. W ubiegłym roku na dwóch kierunkach studiowało u nas ok. tysiąca osób, więc zmieścili się w 10 procentach, które wtedy mogły studiować drugi fakultet bezpłatnie. Jeśli teraz z tej możliwości również będą korzystać najzdolniejsi, a nie ci, którzy traktują studiowanie jako sposób na życie, reforma przyniesie pozytywne zmiany- informowała rzecznik UG.

  Czytaj więcej: Uniwersytet Gdański. Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 [ZDJĘCIA]  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama